Każdy mógł założyć bobslejowy kask

Jaką prędkość osiąga na torze bobslejowy bob? Jak wyglądają treningi i przygotowania do zawodów? Na te i wiele innych pytań uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie odpowiadali podczas czwartkowej wizyty w placówce przy ul. Róży Wiatrów polscy bobsleiści Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski, reprezentanci AZS UMCS Lublin, pierwsi w historii lubelskiego sportu zimowi olimpijczycy.


Podczas części oficjalnej czwartkowego spotkania Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w imieniu Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina na ręce sportowców złożył podziękowania za tegoroczne wyniki sportowe oraz udany występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w koreańskim Pjongczangu, wręczył listy gratulacyjne oraz decyzje o przyznaniu okolicznościowej nagrody pieniężnej jaką przyznał prezydent Lublina.
W dalszej części sportowcy opowiedzieli dzieciakom o bobslejach, Igrzyskach oraz odpowiedzieli na szereg, czasem zaskakujących pytań. Następnie role odwróciły się i to sportowcy zadawali pytania, a chętni uczniowie po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywali nagrody.
Nie zabrakło oczywiście prezentacji kombinezonów, w których zawodnicy występowali w tegorocznych igrzyskach , a na koniec spotkania każdy mógł przymierzyć kask, w którym startują na zawodach. Podczas wizyty zawodnicy należący do programu Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie złożyli kilkadziesiąt także podpisów na kartach.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akacji Aktywny Uczeń – Fundacja Lubelska Manufaktura Inspiracji, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2018. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here