Z każdym kolejnym startem będzie lepiej

Karol Serwin z Klubu Motorowego Champion Świdnik, od lat najlepszy polski cyklotrialowiec, zajął 16. miejsce w rozgrywanej w Krakowie I rundzie Pucharu Świata. Po zawodach świdniczanin mógł czuć spory niedosyt, bo eliminacje w swojej grupie zakończył na drugiej pozycji.


Walka o wejście do finałowej rozgrywki była niezwykle zacięta. Niestety, Karolowi Serwinowi nie udało się znaleźć w czołowej szóstce.
– Jestem względnie zadowolony ze swojego wyniku. To początek sezonu i mój pierwszy międzynarodowy start w tym roku. Muszę przyznać, że ogólny poziom znów bardzo wzrósł, a rywale są w bardzo dobrej formie. Przede wszystkim mają na koncie dużo więcej startów w tym roku. W Hiszpanii odbyło się już osiem zawodów, a w Polsce mieliśmy dopiero dwie imprezy. Czuję się w dużo lepszej formie niż w poprzednim roku i myślę, że będę się czuł coraz lepiej także podczas kolejnych startów. Teraz muszę dużo potrenować w nowych miejscach, żebym odblokował się psychicznie – mówi Karol Serwin.
Nasz zawodnik dziękuję serdecznie sponsorom bez których start i przygotowania do zawodów nie byłyby możliwe: Gminie Miejskiej w Świdniku, Starostwu Powiatowemu w Świdniku, Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach, firmom: Krysmar, Trialmania.pl, Under Armour, Echo Bikes, GripGrab, Spirotiger, Trialshop.pl, Sparta Gym Świdnik.
Kolejne zawody z cyklu UCI Trials World Cup odbędą się 9 I 10 lipca w Les Menuires (Francja). Trzy tygodnie później, w Le Puy-en-Velay, odbędą się Mistrzostwa Europy. BAS