Kierowca nie przepuści…

Na al. Lotników Polskich kierowca volkswagena nie przepuścił prawidłowo jadącego rowerzysty

Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których w ubiegłym tygodniu doszło na terenie miasta. W pierwszym poszkodowana została 73-letnia świdniczanka przechodząca przez przejście dla pieszych, w drugim rowerzysta z gminy Trawniki.

W ubiegły poniedziałek, 3 sierpnia, przed godziną 10 dyżurny świdnickiej komendy przyjął zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na al. Lotników Polskich. Kierowca volkswagena, 51-letni mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski, wjechał w przejeżdżającego ścieżką rowerową 73-letniego rowerzystę, mieszkańca gminy Trawniki. Kierowca jednośladu z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

To nie jedyne potrącenie, które miało miejsce na terenie naszego miasta w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej, w sobotę 1 sierpnia, kierujący oplem, 76-letni mieszkaniec Świdnika, wyjeżdżając z ulicy Czereśniowej w Racławicką, potrącił przechodzącą przez przejście 73-letnią świdniczankę. Kobieta trafiła do szpitala. Jej stan nie zagraża życiu, nieoficjalnie wiadomo, że w wyniku wypadku złamała obojczyk. Kierowca opla był trzeźwy. Policja bada dokładne okoliczności wypadku. (w)