Kierowca zginął na miejscu

Kierowca alfy romeo zginął na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony poniedziałek (30 sierpnia) ok. 6.30 rano na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Brzezice (pow. świdnicki). Kierowca alfy romeo zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.


– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń samochód marki Alfa Romeo, kierowany przez 48-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego, jadąc w kierunku Chełma, nagle z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył z ciężarowym volvo. Potem, jadące za ciężarówką auta, najpierw osobowe audi A3, a następnie bus marki vw, które nie zdołały wyhamować kolejno na siebie najeżdżały. Wszystkie samochody jadące w kierunku Lublina „wpadły” do rowu – relacjonuje kom. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

W wyniku zderzenia kierowca alfa romeo poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala trafili kierujący audi oraz pasażer busa. Natomiast kierowca z ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie potwierdziło, że był trzeźwy. W zdarzeniu ucierpiało również BMW, jadące od Piask w kierunku Chełma, które najeżdżając na porozbijane elementy na drodze uległo uszkodzeniu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Świdniccy policjanci z udziałem prokuratora wykonali między innymi oględziny miejsca wypadku i wszystkich aut biorących udział w zdarzeniu. Interweniowały również służby medyczne i strażacy z PSP w Świdniku oraz OSP Piaski i OSP Brzezice.

Trwają czynności ustalające dokładne okoliczności wypadku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here