Kierowcy igrają ze śmiercią

17 mandatów – to wynik akcji „Bezpieczny przejazd”, którą policjanci z świdnickiej drogówki przeprowadzili wspólnie z sokistami z Chełma. Jej celem było przypomnienie kierowcom, o tym, jak bezpiecznie przejeżdżać przez tory.


W ubiegły poniedziałek (10 kwietnia) policjanci ze świdnickiej drogówki oraz funkcjonariusze SOK w Chełmie przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd”. Mundurowych można było spotkać w Trawnikach i Biskupicach.
– Akcja miała na celu eliminację negatywnych zachowań kierowców podczas przekraczania przejazdów kolejowych – mówi Elwira Domaradzka z KPP Świdnik.
Przejazdy kolejowe, nawet te strzeżone, to miejsca, w których powinniśmy szczególnie uważać. Dobitnie świadczy o tym tragedia, do której przed dwoma tygodniami doszło w Chełmie. 51-letnia chełmianka wjechała na tory. Pociąg zmiażdżył jej samochód. Kobieta zginęła na miejscu; jej córka cudem uszła z życiem. Dróżnik nie opuścił szlabanu na czas (szczegóły na nowytydzien.pl).
W wyniku akcji świdnickiej drogówki aż 17 kierujących, którzy zignorowali znak „STOP” przed przejazdem kolejowym, zostało ukaranych mandatami. Podczas działań trwała również akcja ulotkowa. Więcej informacjo o akcji na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl. (w)