Kierowcy zdezorientowani

Zmiana organizacji ruchu na ul. Spółdzielczej wprowadziła spore zamieszanie

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Spółdzielczej sprawia niektórym kierowcom problemy. Urzędnicy zapewniają, że jak tylko pogoda pozwoli, pojawią się tu oznaczenia poziome.


Do niedawna ruch po ulicy Spółdzielczej na odcinku od Wyspiańskiego do Przechodniej odbywał się tylko w kierunku ulicy Wyszyńskiego. Na czas prac związanych z budową ratusza na całej długości ulicy wprowadzono ruch w obie strony, co spodobało się kierowcom.
Urzędnicy również uznali, że takie rozwiązanie się sprawdza i po zakończeniu inwestycji ruch obustronny został utrzymany. Problem w tym, że niektórzy mieszkańcy miasta wciąż nie mogą przyzwyczaić się do takiego rozwiązania.
Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, wielu kierowców, jadąc od Wyspiańskiego, porusza się lewym pasem mimo znaku informującego, że jest ona dwukierunkowa. Przejazd utrudniają również auta parkujące przy ulicy.
Wzdłuż ulicy nie ma także oznaczonego przejścia dla pieszych, na co podczas jednego z ostatnich posiedzeń rady miasta uwagę zwrócił radny Andrzej Krupa.
Kiedy tylko pogoda pozwoli, miasto weźmie się na wykonanie oznaczeń poziomych. Oprócz zebry powstanie linia rozdzielająca pasy ruchu, co pomoże kierowcom w prawidłowym korzystaniu z ulicy. (opr. w)