Kierownik sklepu skopany za słodycze

Kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brutalnie pobili kierownika sklepu przy ul. Wigilijnej w Lublinie.


Do napaści doszło, gdy kierownik sklepu wyprowadził na zewnątrz marketu awanturującego się klienta. Wtedy dopadli do niego znajomi awanturnika i rzucili się z pięściami na pracownika sklepu. Powalili go na ziemię.

– Następnie wszyscy czterej zaczęli kopać i bić pokrzywdzonego po całym ciele. Gdy ten przestał się bronić, weszli to sklepu i ukradli produkty spożywcze. Ich łupem padło kilka batonów, wafelków oraz napoi. Po dokonaniu rozboju sprawcy zbiegli. Sprawą zajęli się kryminalni z IV komisariatu oraz z komendy miejskiej. Funkcjonariusze pod koniec ubiegłego tygodnia ustalili sprawców.

Jak się okazało, za napadem stało czterech mieszkańców Lublina w wieku 16, 17, 20 i 23 lat. Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował trzech sprawców. Najmłodszy z zatrzymanych odpowiadał będzie jako nieletni. 16-latek trafił do zamkniętego schroniska – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here