Kierunek: Ukraina

Chełmski Klub Podróżników Stowarzyszenia WeRwA zaprasza do udziału w dwóch wycieczkach na Ukrainę. W sobotę, 23 lipca, będziemy zwiedzać piękny Lwów, a w dniach 4-8 sierpnia odwiedzimy atrakcyjne Podole i Bukowinę.

Program jednodniowej wycieczki do magicznego Lwowa został ułożony tak, by nie tylko „zaliczyć” najciekawsze zabytki Lwowa, ale również poczuć klimat miasta, poznać nowo powstałe atrakcje i mieć czas wolny na zakupy. Uczestnicy odwiedzą więc m.in.: Katedrę Ormiańską i Łacińską, kaplicę Boimów, kościół dominikanów, Rynek, Prospekt Wolności z operą i pomnikiem Mickiewicza, cmentarze Łyczakowski i Orląt, ale również fabrykę czekolady, kopalnię kawy i teatr piwny. Koszt udziału w tej atrakcyjnej wycieczce wynosi 120 zł. W cenie jest przejazd autokarem, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW i KL, smaczny obiad z lwowskim deserem oraz opieka przewodnika. Wyjazd 23 lipca o godz. 5:00 z dworca PKS przy ul. Lwowskiej w Chełmie.

Znane m.in. z powieści Sienkiewicza Podole to miejsce bardzo atrakcyjne turystycznie i ważne dla Polaków. W bardzo bogatym programie wycieczki po byłych Kresach Rzeczypospolitej są m.in.: Kamieniec Podolski, Krzemieniec, Zbaraż, Chocim, Czortków i Trembowla. Będzie niezapomniany rejs po Dniestrze do zatopionej wioski Bakota i cerkwi skalnych z XIV wieku. Uczestnicy będą też na Bukowinie. Tam odwiedzą jedno z najładniejszych miast Ukrainy, jakim są Czerniowce oraz znane z polskiego epizodu II wojny światowej Zaleszczyki. Miejscami zwiedzania w drodze na Podole będą też m.in. Olesko, Podhorce, Żółkiew oraz najważniejsze prawosławne sanktuarium w Poczajowie. W drodze powrotnej planowany jest również spacer po Lwowie. Cena tej niezapomnianej wycieczki to 750 zł. W tej kwocie znajduje się przejazd, cztery noclegi w dobrych hotelach, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie, wstępy do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Dniestrze) oraz opieka przewodnika i pilota.
Wspaniałym przewodnikiem obu wycieczek jest Polka mieszkająca we Lwowie, której praca tak bardzo spodobała się uczestnikom wcześniejszych wycieczek. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Zapisy przyjmuje sklep Metro przy ul. Pijarskiej 5. Więcej informacji o wycieczkach można odnaleźć na Facebooku Stowarzyszenia WeRwA i Chełmskiego Klubu Podróżników oraz pod numerem telefonu 502 342 117.
Wycieczkom patronuje „Nowy Tydzień”.