Kierunek: wschód

Port Lotniczy Lublin stara się zrekompensować likwidację połączeń związanych z przeniesieniem przez WizzAir swojej bazy ze Świdnika do Katowic. Już w czerwcu ze świdnickiego lotniska będziemy mogli latać do Charkowa, Kijowa i Chersonia na Ukrainie liniami Bravo Airwayes.


Informacje o tym, że świdnickiemu lotnisku przybędzie połączeń z Ukrainą, od jakiegoś czasu pojawiały się w serwisach poświęconych tematyce lotniczej. Jak podawał portal pasazer.com, uruchomienie połączeń z Chersonia na południu Ukrainy do Lublina ogłosiły ukraińskie linie lotnicze Bravo Airways. Miałyby one ruszyć już 15 czerwca.

– „Wedle doniesień, sprzedaż biletów na wymienione połączenie już ruszyła, a ich cena wynosi od 1300 hrywien w jedną stronę (ok. 180 zł). Niestety, trudno zweryfikować te informacje z uwagi na fakt, że strona przewoźnika nie pozwala obecnie na choćby próbę zakupu biletu na rejs do Chersonia” – czytamy na stronie pasazer.com.

Informacje o lotach do Świdnika umieszczono także na stronie lotniska w Charkowie. Zgodnie z rozkładem loty do Świdnika miałyby odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki i być obsługiwane również przez linię Bravo Airways. Pierwszy samolot miałby wystartować już 18 czerwca. Kiedy w ubiegłą środę zapytaliśmy w Porcie Lotniczym Lublin, czy nowe połączenia z Ukrainą rzeczywiście się pojawią, zarząd nie komentował tych doniesień i po informacje odsyłał do przewoźnika. Jednak dwa dni później 1 czerwca za pomocą swojego Facebooka PLL poinformował o nowych połączeniach z Ukrainą – ze Świdnika polecimy do Kijowa, Charkowa i Chersonia. Loty obsłuży Bravo Airways.

– „Pierwsze rejsy zapanowano już na 15 czerwca. Połączenia będą obsługiwane samolotami Boeing 737-500 z 112 lub 129 miejscami na pokładzie. Do Kijowa i Chersonia polecimy 3 razy w tygodniu, do Charkowa dwa razy w tygodniu” – czytamy w komunikacie. Bilety na rejsy można rezerwować na stronie przewoźnika www.bravoairways.com.ua. Obecnie na Ukrainę ze Świdnika możemy polecieć dwa razy w tygodniu z WizzAirem, którego samoloty lądują na lotnisku Żuliany pod Kijowem. (w)