Kijan wraca do klatki

Rafał Kijańczuk po ponad półrocznej przerwie wraca do oktagonu. Podczas gali XTB KSW 78, która 21 stycznia odbędzie się w szczecińskiej Netto Arenie, 30-latek z Chełma zmierzy się z pochodzącym z Grecji reprezentantem Niemiec, Marcem Doussisem.


Dla walczącego w wadze półciężkiej popularnego „Kijana” będzie to już 17. pojedynek w zawodowej karierze, a trzeci w najlepszej polskiej federacji KSW. Chełmianin wygrał do tej pory 11 walk, z czego w aż dziesięciu posyłał rywali na deski i to już w pierwszej rundzie! W KSW Kijańczuk ma za sobą dwa pojedynki. 19 marca ubiegłego roku podczas KSW 68 w Radomiu pokonał przez TKO Francuza, Yanna Kouadja, a pod koniec maja, podczas KSW 70 w łódzkiej Atlas Arenie, przegrał z byłym pretendentem do tytułu, Chorwatem Ivanem Erslanem. Teraz zmierzy się Marcem Doussisem.

Pochodzący z Grecji reprezentant Niemiec ma za sobą 10 zawodowych pojedynków, z których 8 wygrał. 33-latek w KSW ma taki sam bilans jak fighter z Chełma – zwycięstwo i porażka. W debiucie musiał uznać wyższość Damiana Piwowarczyka, a w drugiej walce, w czerwcu pokonał Przemysława Dzwoniarka. Walką wieczoru podczas gali XTB KSW 78 będzie starcie prawdziwej legendy mieszanych sztuk walki w Polsce, Michała Materli (31-9, 11 KO, 13 Sub) z Kendalem Grovem (24-18 1 NC, 8 KO, 10 Sub). Pojedynek będzie rewanżem za pełną zwrotów akcji i emocji walkę z 2013 r., wygraną przez Polaka decyzją sędziów. (bas)