Kilometry z prezentami

Zasady są proste. Trzeba się zarejestrować na bieg lub marsz nordic walking, zapłacić wpisowe, znaleźć świąteczne przebranie i z niecierpliwością czekać na 4 grudnia. Tego dnia świdniccy miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu ruszą w trasę, żeby sprawić radość dzieciom.
Z roku na rok chętnych do wspólnego mikołajkowego biegania jest coraz więcej. 4 grudnia impreza odbędzie się już po raz trzeci. – Każdy może przyjść, bawić się razem z nami, a przy okazji wspomóc dzieci. Podczas III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego będą zbierane pieniądze do puszek. Będzie również loteria fantowa dla wszystkich chętnych. Jedyny taki dzień, aby zobaczyć tyle mikołajów, reniferów i śnieżynek w jednym miejscu – zachęca Anna Jasińska, współorganizatorka wydarzenia.
Celem wydarzenia jest zebranie pieniędzy i prezentów dla dzieci z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach. W tym roku oprócz biegu zostanie także zorganizowany marsz nordic walking. Wszyscy uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km. Żeby wziąć udział w zabawie, trzeba się zarejestrować na stronie https://frslublin.pl/biegmikolajkowy/index.php. Organizatorzy zastrzegają, że uczestnicy biegu i marszu muszą mieć przynajmniej 15 lat. – Wpisowe to 25 zł, ale zachęcamy do większych wpłat. Cała kwota, jaką zdołamy uzbierać, będzie przekazana dla podopiecznych placówki – informuje Anna Jasińska.

Chętni do wspólnego biegania lub maszerowania mają czas na zapisy przez Internet do 30 listopada, do północy. Jeśli nie wyrobią się w tym terminie, będą mogli zgłosić swój udział w wydarzeniu 2 i 3 grudnia w biurze zawodów w Galerii Venus w Świdniku, w godz. 16 – 19. Organizatorzy zastrzegają, że w dniu biegu już się nie będzie można zapisać.
Tradycją wydarzenia stały się niestandardowe stroje uczestników sportowej rywalizacji. Podczas biegu obowiązują kostiumy lub elementy ubiorów mikołajów, śnieżynek, reniferów i innych postaci kojarzących się z prezentami.
– Za najlepsze przebrania będą puchary. Oczywiście nie zapominamy o najszybszych zawodnikach, najmłodszych i najstarszych. Po dekoracji wśród wszystkich uczestników będzie przeprowadzone losowanie nagród – dodaje Anna Jasińska.
Charytatywny Bieg Mikołajkowy i marsz nordic walking wystartują 4 grudnia z placu Konstytucji 3 maja. W tym miejscu również została zaplanowana meta. Jako pierwsi o 11.45 wystartują uczestnicy marszu. Kwadrans później w trasę ruszą biegacze.(kal)