Klikaj na WTZ

Pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Lubelskiej w Chełmie apelują do chełmian, aby włączyli się do ogólnopolskiego konkursu i pomogli im zdobyć pieniądze na wyposażenie placówki. Wystarczy „kliknąć”. – Dla nas jest to na wagę złota – mówią przedstawiciele chełmskiego WTZ.

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Lubelskiej w Chełmie od lat wspierają osoby niepełnosprawne. Podopieczni WTZ każdego dnia uczestniczą w szeregu zajęć terapeutycznych. Dzięki nim uczą się zaradności, samodzielności, a także rozwijają umiejętności, które w przyszłości być może okażą się kluczowe w ich pracy zarobkowej. Podopiecznych WTZ czeka przeprowadzka. Siedziba Warsztatów będzie przeniesiona nieopodal. Przygotowania trwają. Ostatnio pojawiła się też szansa na pieniądze na wyposażenie placówki. Chodzi o ogólnopolską akcję, w której uczestniczy chełmski WTZ.

– Właśnie trwa remont budynku po Caritasie, jesteśmy w trakcie rozszerzania naszej działalności i nadarzyła się wspaniała okazja na zdobycie pieniędzy na wyposażenie WTZ – mówi Justyna Blicharz z WTZ przy ul. Lubelskiej w Chełmie. – Zakwalifikowaliśmy się do konkursu, w którym do wygrania jest nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych na adaptację i wyposażenie WTZ. Bardzo przydałyby nam się te pieniądze, dlatego apelujemy do chełmian – nie tylko tych, którzy mają w rodzinie osoby niepełnosprawne – aby pomogli nam zdobywać punkty w konkursie. Wystarczy wejść na stronę internetową i kliknąć.

Chodzi o ogólnopolski konkurs pod nazwą „Lokalni Herosi” – sto inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości. Partnerem akcji są Delikatesy Centrum przy ul. 11 Listopada w Chełmie. Aby oddać głos na WTZ w Chełmie należy wejść na stronę www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. (mo)