Kliknęła i straciła pieniądze

Nowa metoda oszustów. Przez SMS kobieta straciła kilka tysięcy złotych. Była przekonana, że nadawcą wiadomości jest operator sieci komórkowej, a ona ma niespełna 1,5 zł zaległości w opłatach.

(4 marca) Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 46-letnia mieszkanka Chełma, która poinformowała o oszustwie.

– Z relacji kobiety wynikało, że na telefon komórkowy otrzymała SMS z żądaniem zapłaty 1,47 złotych z tytułu zaległej opłaty telekomunikacyjnej. Pokrzywdzona, wykorzystując załączony do wiadomości link, przekazała na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, z jej rachunku została pobrana dużo większa suma, 3100 złotych – relacjonuje przebieg oszustwa podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Komenda wszczęła czynności w sprawie i próbuje namierzyć oszustów, apelując przy tym o ostrożność w przypadku odebrania tego typu wiadomości SMS. – Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze, sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy, czy faktycznie zalegamy z płatnościami – podkreśla podkom. Czyż. (pc)