Kłos wygrał bez walki

Zaplanowany na sobotę mecz grupy drugiej czwartej ligi Unia Hrubieszów – Kłos Gmina Chełm nie doszedł do skutku. Powodem były problemy kadrowe i organizacyjne klubu z Hrubieszowa. Kłos, jakże ważne, trzy punkty zdobył bez walki, choć zapewne piłkarze i trener Zbigniew Wójcik woleliby je uzyskać na boisku.

Na inaugurację piłkarskiej wiosny drużyna Kłosa Gmina Chełm będzie musiała poczekać do najbliższej niedzieli 21 marca. Wtedy to o godz. 13.00 na boisku w Rożdżałowie zmierzy się z Victorią Żmudź.

W sobotę 13 marca miał odbyć się mecz Kłosa z Unią Hrubieszów. Spotkanie już w czwartek zostało odwołane, bo klub z Hrubieszowa od kilku tygodni boryka się ze sporymi problemami kadrowymi i organizacyjnymi. Okres przygotowawczy Unia wznowiła niespełna trzy tygodnie przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Trenera Marka Sadowskiego, który prowadził drużynę z Hrubieszowa, zastąpił w ostatniej chwili szkoleniowiec z Tomaszowa Lubelskiego, Jerzy Bojko, który niemal od początku musi zbudować nowy zespół. Większość piłkarzy opuściła Unię i w zimowym oknie transferowym przeszła do innego klubu.

W związku z tym, że mecz Unii z Kłosem nie doszedł do skutku, drużyna z gminy Chełm otrzyma punkty walkowerem. Taką decyzję ma podjąć Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej na swoim najbliższym posiedzeniu. Walkower 3:0 dla Kłosa sprawi, że zespół trenera Zbigniewa Wójcika będzie tracił do Unii już tylko trzy punkty. Każda zdobycz punktowa przybliża ekipę z gminy Chełm do utrzymania się w czwartej lidze. A taki jest właśnie cel piłkarzy Kłosa.

Zamiast meczu z Unią podopieczni Zbigniewa Wójcika rozegrali grę wewnętrzną. – Mam ponad 20 zawodników w kadrze, dlatego też zorganizowaliśmy sobie mecz między sobą, jako ostatnie przetarcie przed spotkaniem z Victorią Żmudź, do którego chcemy się jak najlepiej przygotować. To dla nas arcyważne starcie. Bronimy się przed spadkiem i każdy punkt ma ogromne znaczenie – przekonuje trener Wójcik.

Mecz Kłosa z Victorią zapowiada się dość ciekawie. Szkoda tylko, że bez udziału publiczności… (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here