Kłos z Unią sparingowo

W oczekiwaniu na rozpoczęcie zmagań w grupie spadkowej piłkarze Kłosa Gmina Chełm i Unii Białopole rozegrali mecz sparingowy. Spotkanie zakończyło się wygraną Kłosa 5:1.


Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja w grupie mistrzowskiej i spadkowej w czwartej lidze ruszy za tydzień 17/18 kwietnia. Wiadomo już, że o ligowy byt walczyć będą cztery zespoły z naszego okręgu. Są to: Unia Białopole, Kłos Gmina Chełm, Start Krasnystaw i Sparta Rejowiec Fabryczny. Unia zgromadziła dotąd 3 punkty i ma już tylko czysto matematyczne szanse na pozostanie w czwartej lidze. Kłos ma ich na koncie 22 i zamierza do samego końca walczyć o utrzymanie się. Gdyby ułożyć tabelę z zespołów, które będą rywalizować w grupie spadkowej, zespół z gminy Chełm zajmowałby aktualnie ósmą pozycję. Ta lokata nie daje jednak utrzymania. Kłos na ten moment traci dwa punkty do Unii Hrubieszów, trzy do Orląt Łuków i aż pięć do Sparty Rejowiec Fabryczny.

W jeszcze trudniejszej sytuacji znajduje się Start Krasnystaw. Gorszy bilans od zespołu prowadzonego przez Marka Kwietnia mają tylko Bizon Jeleniec, Łada Biłgoraj i Unia Białopole. Piłkarzy z Krasnegostawu czeka ciężka batalia o utrzymanie. Gdyby dziś zakończyły się rozgrywki w III lidze, do czwartej spadłyby aż cztery zespoły z Lubelszczyzny. A to oznaczałoby, że do ligi okręgowej zostanie zdegradowanych aż siedem drużyn.

W najlepszej na ten moment sytuacji wydaje się być Sparta. Przed nią jeszcze jeden mecz do rozegrania z fazy zasadniczej, z POM Iskra Piotrowice. W tym spotkaniu podopieczni Bartosza Bodysa będą chcieli poszukać kompletu punktów, by z jak największym dorobkiem punktowym przystąpić do rywalizacji w grupie walczącej o utrzymanie się w czwartej lidze. To spotkanie odbędzie się w środę 14 kwietnia w Rejowcu Fabrycznym.

Wykorzystując przerwę w grze Kłos Gmina Chełm, by utrzymać meczowy rytm, rozegrał sparing z Unią Białopole. Pojedynek zakończył się wygraną podopiecznych Zbigniewa Wójcika aż 5:1. Trzy gole dla Kłosa zdobył Michał Siatka, a po jednym Paweł Fornal i Dawid Krawiec.(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here