Kłos zagrał na piątkę

MKS RYKI – KŁOS GMINA CHEŁM 0:5 (0:1)
0:1 – Kuśmierz (21), 0:2 – Kamola (55), 0:3 – Król (65), 0:4 – P. Poznański (70), 0:5 – Kowalski (80).

KŁOS: Mucha – Huk (35 P. Poznański), Flis, Kowalski, Stepaniuk, Kuśmierz (75 Alikowski), Kamola, Drzewicki, Rak (65 Korona), Fornal (82 Szaran), Król.

Kłos był zdecydowanym faworytem spotkania. Podopieczni Roberta Tarnowskiego zdawali sobie sprawę, że jeśli wygrają, na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu zapewnią sobie pozostanie na czwarty sezon w czwartej lidze.

Pierwsza połowa dla gości nie była łatwa. Piłkarze z Ryk, którzy od tygodnia mają nowego trenera, mimo że zajmują ostatnie miejsce w tabeli, starali się mocno przeszkadzać rywalom. – Do 30 minuty gospodarzy grali ambitnie, byli agresywnie, ciężko rozgrywało się piłkę, kilka razy pogubiliśmy się, ale przeciwnik nie zdołał stworzyć żadnej stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki – opowiada Robert Tarnowski, trener Kłosa.

W 21 min. goście zdołali wyjść na prowadzenie. Po szybkim kontrataku Damian Kamola zagrał do dobrze ustawionego Damiana Kuśmierza, ten przelobował bramkarza z Ryk i umieścił piłkę w siatce. Ostatni kwadrans pierwszej części meczu należał już do zawodników z gminy Chełm. – Nasza dominacja rosła, a po zmianie stron w zasadzie gra toczyła się na jednej połowie. Mieliśmy już zdecydowaną przewagę, którą udokumentowaliśmy zdobyciem kolejnych bramek. Wynik 5:0 to najniższy wymiar kary, jaki spotkał zespół z Ryk. Cieszymy się, bo mamy już pewne utrzymanie, choć po rundzie jesiennej nasza sytuacja nie była za ciekawa. Co prawda po przewadze punktowej tego jeszcze nie widać, ale zespoły z dołu tabeli grają jeszcze między sobą i ktoś te punkty musi stracić. Tak czy owak w sierpniu rozpoczniemy czwarty sezon z rzędu w czwartej lidze – podkreśla zadowolony z postawy i wyniku swojej drużyny trener Tarnowski.

W 26. kolejce piłkarze Kłosa w Rożdżałowie zagrają z Lublinianką i jak zapowiada trener Tarnowski, jego drużyna będzie walczyła o kolejne w tej rundzie zwycięstwo. Początek spotkania w sobotę 18 maja o 17.00. (r)