Kluby z „okręgówki” mogą grać

Drużyny chełmskiej ligi okręgowej wznowiły treningi i mają już za sobą kilka rozegranych sparingów. Oto krótkie meldunki z kilku klubów:

W niedzielę (14 lutego) już po zamknięciu tego wydania Nowego Tygodnia, lider V ligi Hetman Żółkiewka, rozegrał swój pierwszy mecz kontrolny. Rywalem było Roztocze Szczebrzeszyn, a sparing odbył się w Zamościu. – Ten tydzień będzie dla nas bardzo intensywny – mówił tuż przed meczem z Roztoczem Andrzej Koprucha, kierownik drużyny Hetman Żółkiewka. – W środę, 17 lutego, zagramy z Igrosem Krasnobród, w piątek, 19 lutego, z Ładą Biłgoraj, a już dzień później z Ruchem Izbica – zapowiada Koprucha. Póki, co w drużynie lidera chełmskiej okręgówki nie doszło do zmian kadrowych. – Gramy Starą Gwardią – śmieje się kierownik zespołu z Żółkiewki.

Pierwszy sparing ma za sobą wicelider tabeli chełmskiej ligi okręgowej – Brat Cukrownik Siennica Nadolna. W ostatni weekend zespół Brata przegrał w Świdniku z Piaskovią Piaski 1:6 (0:3). Jedynego gola dla pokonanych strzelił w 86 min. Arnold Kister. Podopieczni Andrzeja Ignaciuka grali w składzie: Pypa – K. Szadura, Pachuta, D. Jopek, Aleksander Urbański, Adam Urbański, Arnold Kister, P. Szadura, Paweł Urbański, S. Suduł. Na zmianę wchodzili: K. Jopek, Zdunek, Szczepaniuk, zawodnik testowany, Witka, Dubaj.

– Nie wynik dziś był najważniejszy, ale sam fakt, że po dłuższej przerwie mogliśmy w końcu zagrać, wybiegać się. Najważniejsze, że nikt nie doznał kontuzji – mówi A. Ignaciuk. Plan kolejnych sparingów Brata przedstawia się następująco: 21 luty – Gryf Gmina Zamość, 28 luty – Korona Łaszczów, 7 marca – Unia Białopole, 13 lub 14 marca – Omega Stary Zamość, 20 lub 21 marca – Ruch Izbica.

Okres przygotowawczy rozpoczęło też Frassati Fajsławice. Z zaplanowanych gier kontrolnych nie odbyły się jednak sparingi z Oleśnią Oleśniki oraz Avenirem Jabłonna. Udało się natomiast drużynie z Fajsławic zorganizować grę kontrolną z MKS Siedliska. Frassati zwyciężyło 2:0 (0:0), a bramki zdobyli zawodnik testowany oraz Madeja. Frassati grało w składzie: Mazur – K. Przebirowski, Sławacki, P. Przebirowski, Leszczyński, Paweł Chruściel, Dunda, Piotr Chruściel, Dobrzyński, Slobodyan, Bogusz oraz Urbańczyk, Madeja, Ł. Pluta, dwóch zawodników testowanych, Sałaga, Greczkowski, Przybylski.

Znany jest plan meczów kontrolnych Granicy Dorohusk, która zajęcia wznowiła w drugiej połowie stycznia, trenując indywidualnie. Zaplanowano na razie pięć sparingów: 24 lutego z Avią II Świdnik, 6 marca z Juniorami Starszymi Chełmianki, 13 marca z Ogniwem Wierzbica, 20 marca z Unią Rejowiec, a 27 marca z Pławanicami Kamień.

Plan sparingów ogłosił też Start/Regent Pawłów. Start zagra: 21 lutego z Pławanicami Kamień, 27 lutego z Victorią Rybczewice, 7 lub 8 marca z Oleśnią Oleśniki, 13 lub 14 marca z Piaskovią Piaski, 20 lub 21 marca z Huraganem Siostrzytów. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here