Kluby z okręgówki szykują się do sezonu

W tym roku przerwa między piłkarskimi sezonami w chełmskiej lidze okręgowej jest wyjątkowo krótka. Pierwszą kolejkę sezonu 2022/2023 zaplanowano już na 13-14 sierpnia. Wcześniej jednak zespoły zagrają w pierwszej i drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu.


Z treningami ostro ruszyli w Siennicy Nadolnej. Zdegradowany z IV ligi Brat Cukrownik nie zdecydował się na zmianę trenera. Na stanowisku tym pozostanie ambitny i waleczny Andrzej Ignaciuk. Łatwej roli miał nie będzie. – Już dziś wiadomo, że z klubem pożegna się kilku podstawowych zawodników – mówi nam Ignaciuk. – Do GKS-u Łopiennik odszedł Paweł Szadura, za granicę planuje wyjechać Jarosław Zdunek, odszedł bramkarz Jakub Grzęda, prawdopodobnie nie będzie też Daniela Mazurka – wylicza trener Brata. Tego ostatniego kusi Znicz Siennica Różana.

Na treningach Brata pojawiły się nowe twarze, ale deklaracji gry w barwach klubu z Siennicy Nadolnej na razie nikt nie podpisał. A już w środę, 20 lipca, Brat zagra swój pierwszy sparing z Omegą Stary Zamość. – Później będziemy sparować z Potokiem Sitno oraz GKS-em Łopiennik – informuje Ignaciuk. 31 lipca Brat zacznie grę o stawkę. Tego dnia zmierzy się z MKS Siedliska w I rundzie Pucharu Polski.

Znany jest też już plan sparingów wracającej do okręgówki Victorii Żmudź. Podopieczni Wojciecha Stańczykowskiego zmierzą się: 23 lipca z LKS Wodnik Uścimów (B klasa lubelska), 30 lipca z Unią Rejowiec, 6 sierpnia z Orłem Srebrzyszcze, a 10 sierpnia z Chełmianką II. Wiadomo już, że do beniaminka z wypożyczenia wróci Karol Łubkowski, który ostatni sezon spędził w czwartoligowym Starcie Krasnystaw.

Treningi wznowił też Frassati Fajsławice. Zespół prowadzony przez Rafała Robaka, już po zamknięciu tego wydania Nowego Tygodnia, zmierzył się w pierwszym meczu kontrolnym z GKS Łopiennik. Na 23/24 lipca Frassati zaplanował tzw. grę wewnętrzną, a na 2 lub 3 sierpnia sparing z Avenir Jabłonna. 7 sierpnia zespół z Fajsławic zmierzy się w Pucharze z Unią Białopole, a 9 sierpnia zagra ostatni sparing z Traweną Trawniki.

Po bardzo udanym sezonie na ławce Ruchu Izbica pozostał Roman Blonka. Niestety jego zespół do rywalizacji przystąpi osłabiony. – Z drużyną pożegnali się Patryk Lewandowski i Michał Wlizło, którzy wyjechali za granicę, a do wyjazdu szykuje się też Michał Kić, natomiast poważna operacja kolana wyklucza z gry Karola Kalitę – opowiada Blonka. Z Ruchem trenują nowi, zwłaszcza młodzi zawodnicy, ale na razie nie wiadomo, czy zostaną z klubem na dłużej. Za tydzień Ruch zagra pierwszy sparing, z Omegą Stary Zamość. – Potem zagramy z Hetmanem Zamość, 7 sierpnia mieliśmy zmierzyć się kontrolnie z Bratem, ale okazało się, że będziemy rywalizować z Ogniwem Wierzbica w Pucharze Polski – dodaje trener zespołu z Izbicy.

Bez wielkich kadrowych zmian do nowego sezonu przystąpi Hetman Żółkiewka. – Obserwujemy kilku zawodników, ale to jeszcze nic pewnego – mówi Andrzej Koprucha, kierownik drużyny z Żółkiewki. – Najważniejsza wiadomość jest taka, że na razie nikt nie zadeklarował zmiany klubu na inny – dodaje. Plan przygotowań Hetmana do sezonu 2022/2023, jest następujący: 22 lub 23 lipca – Victoria Rybczewice, a potem Trawena Trawniki i Perła Borzechów. – A już 7 sierpnia zagramy w Pucharze Polski ze zwycięzcą rywalizacji Kłos Gmina Chełm – Vojsławia Wojsławice. Przerwa między sezonami jest w tym roku wyjątkowo krótka – zauważa Koprucha.

Mimo przeciętnego sezonu na ławce trenerskiej Unii Białopole pozostał Radosław Leonowicz. Z jednej strony to dobrze, że klubowi działacze postanowili dać szansę młodemu szkoleniowcowi, bo w ostatnim czasie w Białopolu trenerzy zmieniali się niczym rękawiczki – Na treningach pojawili się nowi zawodnicy, ale na razie nie zdradzamy szczegółów – mówi Jan Ostrowski, prezes Unii. Trzon ekipy z Białopola nie powinien się więc za bardzo zmienić. Unia ma za to za sobą pierwszy sparing. W sobotę w południe rywalizowała z Vitrum Wola Uhruska. I wygrała 5:2 po trzech golach Steciuka i po jednym Krasnowskiego oraz Charaby.

Od poniedziałku 11 lipca trenują już zawodnicy Unii Rejowiec. Podopieczni Tomasza Sąsiadka najprawdopodobniej w środku tygodnia zagrają sparing z Victorią Żmudź. W weekend z kolei na wyjeździe zmierzą się z Sokołem Zwierzyniec. Jeśli chodzi o kwestie kadrowe, z drużyny na razie nikt nie ubył. – W dalszym ciągu kontuzje leczą Wojciech Rossa, Karol Szczepanik i Dawid Sąsiadek. Liczymy na to, że ci zawodnicy szybko do nas wrócą. Cieszę się, że zajęcia wznowił Kornel Kwiatosz, bo na tę ligę to dobry gracz. Wszystko wskazuje na to, że po grze w Sparcie Rejowiec Fabryczny wróci do nas Przemysław Huk – twierdzi T. Sąsiadek.

Spółdzielca Siedliszcze do sezonu 2022/2023 będzie przygotowywała się już pod okiem nowego szkoleniowca. Z klubu z powodów osobistych odszedł trener Kamil Góra. Wiele wskazuje również na to, że dla Spółdzielcy nie będzie już grał doświadczony napastnik Andrzej Głowacki.

Nowego trenera będzie miała też Włodawianka, która ostatnie sezony spędziła w czwartej lidze. Mirosław Kosowski po trzech latach pracy we Włodawie postanowił odejść. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi włodawski zespół w nowym sezonie.

Treningi wznowił też spadkowicz z IV ligi, Kłos Gmina Chełm. Jak mówi trener Robert Tarnowski, z zespołem prawdopodobnie pożegnają się Dawid Krawiec i Kamil Leśniak. Do Chełmianki wrócił wypożyczony do Kłosa na miniony sezon, Dominik Dąbrowski. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik ten będzie szukał klubu na poziomie IV ligi. – Z wypożyczenia wrócił Dominik Korona, młodzieżowiec, który ostatnio grał w juniorach Chełmianki. Szukamy jeszcze napastnika. Niewykluczone, że na same mecze będzie przyjeżdżał do nas Kacper Kowalski, który na co dzień pracuje w Warszawie. Ważne jest to, że trzon zespołu raczej pozostanie – mówi trener Tarnowski. Kłos pierwszy sparing rozegra w sobotę 23 lipca, w jego rywalem będzie A-klasowy Hutnik Ruda-Huta.

Treningi w minionym tygodniu wznowiła też Granica Dorohusk. Drużyna przygotowuje się do nowego sezonu pod okiem grającego trenera Grzegorza Świderskiego.

* * *

Zespoły chełmskiej ligi okręgowej poznały już terminarz rozgrywek. Zestaw par pierwszej kolejki, która odbędzie się 13 i 14 sierpnia, przedstawia się następująco: Victoria Żmudź – Włodawianka Włodawa, Ogniwo Wierzbica – Orzeł Srebrzyszcze, Unia Białopole – Znicz Siennica Różana, Ruch Izbica – Granica Dorohusk, Hetman Żółkiewka – Unia Rejowiec, Spółdzielca Siedliszcze – Kłos Gmina Chełm, Frassati Fajsławice – Brat Cukrownik Siennica Nadolna. W drugiej kolejce, 20-21 sierpnia, zmierzą się: Włodawianka – Brat, Kłos – Frassati, Unia R. – Spółdzielca, Granica – Hetman, Znicz – Ruch, Orzeł – Unia B., Victoria – Ogniwo. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here