Kłusownicy na chełmskich Gliniankach

W ubiegłym tygodniu pracownicy biura Okręgu otrzymali informację od wędkarzy z Koła PZW Brzana i Koła Wojskowego o sieciach kłusowniczych rozstawionych na większej komorze Glinianek przy ul. Ceramicznej w Chełmie.

Strażnicy, którzy pojechali na miejsce, szybko „namierzyli” sieci. Łącznie było to 5 drygawic, w których znajdowało się sporo okazałych ryb – karpi, amurów, jazi i płoci oraz piękny 40 cm okoń. Wszystkie ryby były w bardzo dobrej kondycji i wróciły do łowiska. Bardzo rzadko się zdarza, aby wędkarze natychmiast reagowali w podobnych przypadkach, dlatego wędkarzom z wyżej wymienionych kół należą się szczególne podziękowania.

Zawody w Urszulinie

Zarząd Koła zorganizował zawody spławikowe z łodzi na zbiorniku Wytyczno. Rywalizowało 17 wędkarzy. Wyniki: 1. Mariusz Kikłowicz – 1.648 pkt., 2. Kazimierz Szymański – 1.500 pkt., 3. Waldemar Michalski – 1.046 pkt., 4. Grzegorz Mazurek – 850 pkt., 5. Jacek Pietrzela – 742 pkt., 6. Zbigniew Mazurek – 450 pkt. Sędziowali: Aleksander Kafarski (sędzia główny) i Kazimierz Panasiuk.
W kolejnych zawodach, tym razem spinningowych rozegranych także z łodzi na zbiorniku Wytyczno, startowało 16 wędkarzy. Wyniki: 1. Dariusz Michalski – 2.420 pkt., 2. Waldemar Michalski – 1.654 pkt., 3. Sławomir Michalski – 1.550 pkt., 4. Grzegorz Mazurek – 1.378 pkt., 5. Czesław Skurak – 976 pkt., 6. Zbigniew Mazurek – 936 pkt. Sędziowali: Aleksander Kafarski i Kazimierz Panasiuk.

Spinningowe Mistrzostwa Koła Cementowni Sum

Zawody rozegrano na rzece Wieprz w Stężycy. Startowało 14 wędkarzy. Zwycięzcą został Marcin Adamczyk, który jako jedyny złowił rybę – okonia o długości 19,6 cm, za którą uzyskał 90 pkt. Sędziowali Marek Błędkowski (sędzia główny) i Andrzej Mrozek z koła Krasnystaw Miasto.

Zawody Koła w Siennicy Różanej

W zawodach gruntowych o mistrzostwo koła rozegranych na rzece Wieprz w Latyczowie uczestniczyło 14 wędkarzy. Wyniki: 1. Piotr Borys – 2.750 pkt., 2. Roman Piłat – 1.550 pkt., 3. Sławomir Dziedzic – 1.430 pkt., 4. Ex aequo Krzysztof Furtak i Jan Stefańczyk – po 650 pkt., 6. Mateusz Czwórnóg – 470 pkt. Sędziowali: Jerzy Domański (sędzia główny) i Krzysztof Fenc.
W kolejnych zawodach, tym razem spinningowych rozegranych na Wieprzu w Stężycy, startowało 12 wędkarzy. Zwyciężył Jan Stefańczyk, który jako jedyny złowił rybę – pięknego bolenia o wadze 3.250 g. Sędziowali Sławomir Dziedzic (sędzia główny) i Jerzy Domański. (kd)

Zaproszenie na spinning…

W niedzielę, 20 listopada, na Niwie odbędą zawody spinningowe cyklu Grand Prix koła Moczykije InteGracja. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zawody przeniesione zostaną na Deusze i Bug w Dubience. Zapisy do piątku, 18 listopada, w sklepie Moczykij. Informacje szczegółowe tamże lub pod telefonicznie – 501 087 456 (Waldek). Zbiórka o godz. 7:00 na parkingu przy zbiorniku Niwa lub przy Deuszu w Dubience. Informujemy jednocześnie, iż planowane na 13 listopada zawody nie odbyły się z przyczyn niezależnych od organizatora. Za utrudnienia przepraszamy. (wk)