Kłusownicy zaczęli połowy

W okresie ostatnich dwóch tygodni Społeczna Straż Rybacka prowadziła zintensyfikowane działania na wodach chełmskiego Okręgu.

Okazało się, że kłusownicy zaczęli już nielegalne połowy. Podczas patroli strażnicy zdjęli 31 sieci (18 drygawic oraz 13 tzw. bębnów). Akcje prowadzono na następujących akwenach: rzeka Udal w m. Husynne (1 bęben), zb. Husynne (2 sieci drygawice), rzeka Uherka w m. Ruda (1 sieć drygawica i 1 bęben), Glinianki Horodyszcze (1 bęben), jez. Wereszczyńskie (3 bębny), kanały w Urszulinie (4 sieci drygawice), zbiornik Wytyczno (7 bębnów i 4 drygawice), jez. Syczyn (7 drygawic).

Równocześnie podobne działania prowadzili też społeczni strażnicy kół Włodawa, Włodawa Sieja oraz Urszulin, lecz o uzyskanych efektach poinformujemy czytelników po dostarczeniu dokumentacji do ZO (dokumentacja wpływa po zakończeniu kwartału). Komendant Społecznej Straży Rybackiej przy Zarządzie Okręgu PZW w Chełmie apeluje do wędkarzy, aby informowali biuro ZO o wszelkich poczynaniach kłusowników.

Prosimy dzwonić na numer stacjonarny 82 56 30 822 (w godz. 7.30-15.00) lub na numery telefonów społecznej lub państwowej straży rybackiej znajdujące się na ostatniej stronie (okładka) zezwolenia na amatorski połów ryb w wodach Okręgu Chełmskiego.

Na fotografiach sprzęt zdjęty przez SSR na zb. Wytyczno i jez. Syczyn. (kd)

Bębenek na Gliniankach

Kłusownicy udowadniają, że gardzą wszelkimi przepisami. Nawet na pierwszym i na razie jedynym łowisku typu No kill w okręgu chełmskim stawiają swoje pułapki. Bębenek umiejscowiony pod pochylonym drzewem na Gliniankach dostrzegł podczas wędkowania członek koła Cementownia SUM i po szybkim telefonie do komendanta SSR wraz z towarzyszącymi mu wędkarzami zniszczył kłusownicze narzędzie. (b)

InteGracja – składki i przepustki

Zarząd koła PZW Moczykije InteGracja przypomina, że w związku ze zmianą siedziby skarbnika składki wędkarskie na sezon 2019 opłacić można w butiku z torebkami przy ul. Lwowskiej 20 (przy placu manewrowym PKS). Dostępne są przepustki na zamojskie wody łącznie z Nieliszem. (wk)

Zarybienie okoniem

(20 marca) Chełmski Zarząd Okręgu przeprowadził zarybienie wód materiałem zarybieniowym okonia 2-3-latkiem. Jest to bardzo trudny do zdobycia materiał zarybieniowy, gdyż nikt nie zajmuje się jego hodowlą, a jest dostępny jedynie jako tzw. przyłów przy hodowli innych ryb karpiowatych.

Łącznie zakupiono 330 kg ryb tego gatunku i wpuszczono do zbiorników Żółtańce duży i Niwa I (po 90 kg) oraz Jeziora Białego w Okunince (150 kg). W załadunku ryb i przewozie pomagali wędkarze z kół Wodnik, Wojskowe i Brzana. Przy wpuszczaniu ryb do zbiornika Żółtańce byli obecni przedstawiciele Koła Sukces, zaś zbiornika Niwa – przedstawiciele Koła Lin w Sawinie. (kd)