„Kobiety” w obiektywie

16 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury w Świdniku odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Kobiety”. Autorem prezentowanych prac jest zdolny, młody świdniczanin, członek Polskiej Press Grupy, fotograf koncertowy, reportażysta i portrecista – Jakub Bodys.


– „Kobiety” to cykl przedstawiający prace powstałe w latach 2015-2017. Są inspirowane złożonością kobiecej psychiki, głębią spojrzenia. Portrety przedstawiają sylwetki kobiet spotykanych na różnych etapach życia. Obok zawodowych modelek pojawią się także twarze kobiet spotkanych na ulicy, uczelni czy podczas pracy – mówi autor.
„Kobiety” są pierwszą wystawą indywidualną Jakuba Bodysa. Miło młodego wieku (20 lat) Jakub ma na swoim koncie pierwsze poważne sukcesy. Otrzymał wyróżnienie w fotograficznym konkursie „Zatrzymaj muzykę w obrazie”, jednak za swoje największe, jak dotąd, osiągnięcie uważa udział w drugiej edycji konkursu „Portret”, zorganizowanego przez todobrykurs.pl z Warszawy. Na ponad 15 tys. prac, które nadesłano, jury wybrało najlepszą piętnastkę, w której znalazło się zdjęcie Jakuba. Początek wernisażu o godz. 18.00.
(w)