Kobiety z Gorzkowa w Licheniu

Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu to impreza, która na stałe wpisała się w krajobraz kultury polskiej wsi. W tym roku wzięła w niej udział delegacja z gminy Gorzków.

W dniach 14-15 września w Licheniu Starym odbył się dziewiąty ogólnopolski zjazd Kół Gospodyń i innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich. Po raz pierwszy udział w imprezie wzięły gospodynie z gminy Gorzków. Wyjazd zorganizowała Monika Błędkowska z Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie. Delegacje z KGW z Piask Szlacheckich, Bobrowe-Olesin, Zespół Kulinarny i „Artystyczne Spojrzenie” Moniki Winnickiej, przygotowały wspólne stoisko.

Wzięły udział w konkursie twórczości artystycznej oraz w licznych konkursach kulinarnych, w których w tym roku królowały potrawy z dyni. KGW Piaski Szlacheckie do konkursu przygotowało pasztet z dyni i ciecierzycy (podany z konfiturą żurawinową zajął drugie miejsce). KGW Bobrowe–Olesin przygotowało ciasto budyniowiec z dynią, które zajęło ex aequo czwarte miejsce z sernikiem dyniowym z orzechami przygotowanym przez Zespół Kulinarny z Gorzkowa.

W konkursie artystycznym udział wzięła Monika Winnicka (Artystyczne Spojrzenie) ze swoimi ręcznie malowanymi filiżankami, skrzatami, obrazami, skrzyneczkami oraz KGW Piaski Szlacheckie ze zrobioną ze słomy ręcznie szlachcianką. Zajęły one równorzędne piąte miejsca. (k)