Kochają mamy śpiewająco

Dzieci z lubelskich przedszkoli: nr 28, 34, 42 i 79 wzięły udział w Klubie Osiedlowym „Przyjaźni” w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej pt. „Kocham Cię, Mamo”. Na scenie wystąpiło 22 milusińskich, śpiewając z przejęciem i czułością piosenki dla mam.


Dzieci zaśpiewały: „Rysunek mamy”, „Mama w kuchni”, „Tra la la dla Mamy”, „Pełny luz, kochana Mamo”, „Dziękuję ci Mamo”, „Mama zadumana”, „Pomogę mamusi”, „Kocham cię, ti amo” oraz „Będę mamo, twoim słonkiem”. Zgromadzone wśród publiczności mamy nie kryły wzruszenia.
Dodatkową atrakcją przeglądu był występ przedszkolnej grupy tanecznej „Latino Dance” z Przedszkola nr 42. Ubrane w czarne bluzki, czarne getry oraz połyskujące spódniczki dziewczynki zaprezentowały układ taneczny do piosenki Alvaro Solera „El Mismo Sol”. I choć było zimno i deszczowo, to w miniony wtorek w Klubie Osiedlowym „Przyjaźni” atmosfera była gorąca. Wzruszające piosenki o mamie i dla mamy oraz gorące hiszpańskie rytmy rozgrzały zgromadzoną publiczność.
– Celem przeglądu było stworzenie okazji do rozwijania oraz zaprezentowania zdolności muzycznych dzieci z lubelskich przedszkoli, popularyzacja piosenek o mamie oraz kształtowanie umiejętności wyrażania piosenką uczuć miłości i przywiązania do mamy. Nasz przegląd miał być także okazją do integracji dzieci z różnych placówek przedszkolnych oraz wymiany doświadczeń między nauczycielami. Cieszymy się z takiej współpracy – wyjaśnia Anna Wnuk-Przegalińska, nauczycielka z Przedszkola nr 42, która wraz z Moniką Charmas i Agnieszką Włodarczyk zorganizowały muzyczno-taneczną imprezę. B