Kochał Polskę i latanie

Gościem honorowym wernisażu był pan Zbigniew Kasprzak, brat bohatera wystawy

– To rzecz o miłości do latania, do kraju i dążeniu do realizacji marzeń – tak w telegraficznym skrócie można opisać historię Eugeniusza Kasprzaka, lubelskiego pilota okresu przedwojennego, któremu Stowarzyszenie Lider Forum wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku poświęciło wystawę, której wernisaż odbył się w MOK w ubiegłą środę, 14 marca.


Udział w spotkaniu wziął Zbigniew Kasprzak, brat pilota, który wspomnienia o nim zebrał w książce „Gienek. Pilot z Lublina. Prawdziwa historia wojenna”.
– Latanie to pasja i tylko ci, którzy ją posiadają, mogą stać się prawdziwymi pilotami. Do nich zaliczał się Eugeniusz Kasprzak. To spotkanie to piękna i poruszająca lekcja historii nie tylko dla młodzieży, ale dla nas wszystkich. Pan Zbigniew z łzami w oczach opowiadał historię swojego brata; historię o marzeniach, o dążeniach do ich spełniania. Gimnazjaliści zgromadzeni w sali z wielkim zainteresowaniem słuchali tej opowieści. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie dla nich cenną lekcją – mówi Józef Drozd, prezes Stowarzyszenia Lider Forum.
W otwarciu wystawy udział wziął także Andrzej Misiurski z MOK, który trafnie podsumował postawę bohatera, stwierdzając, że E. Kasprzak miał w życiu dwie pasje – latanie i miłość do ojczyzny. W spotkaniu udział wzięli reprezentanci lotniczego klubu seniorów – Krzysztof Komenda i Leszek Szczepaniak oraz Piotr Jankowski z UM Świdnik. Twórcą materiałów na wystawę był Benon Bujnowski z LDK Lublin. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here