Koła niosą coraz dalej…

Wójt Roman Kandziora po raz kolejny przewodniczył rowerowej wyprawie. Tym razem wspólnie z urzędnikami i mieszkańcami gminy Kamień wybrał się na weekendową wycieczkę po Roztoczu.

Po Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym „Malowniczy Wschód” i wyprawie na trasie Orchówek – Kamień grupa rowerowa na czele z wójtem Romanem Kandziorą wybrała się do Suśca. Rowerzyści z Kamienia na miejsce przyjechali autobusem. Rowery – prywatnym samochodem przywiózł Zbigniew Czerwonka, przewodniczący Rady Gminy Kamień. Kwatery wynajęto w miejscowym schronisku młodzieżowym. Luksusów nie było – 24-osobowa grupa nocowała w dwóch pokojach. Pierwszego dnia pokonano rowerami ok. 20 km. Trasa biegła przez las.
– Wybraliśmy trudniejszą trasę, momentami musieliśmy nieść rowery na plecach – mówi wójt Kandziora. – Przejechaliśmy przez Hutę Różaniecką. Było tam tak strome wzniesienie, że nikt z nas nie dał rady na nie wjechać. Zwiedziliśmy stary młyn w Suścu. Potem przyszedł czas na relaks. Mieliśmy zarezerwowany basen w Sosnowym Zaciszu, z sauną i jacuzzi, potem grill i ognisko. Drugiego dnia pokonaliśmy około 30 km. Byliśmy na wieży widokowej w Suścu, pojechaliśmy nad zbiornik w Majdanie Sopockim. Po południu wsiedliśmy do autobusu i zwiedzaliśmy Józefin i Górecko Kościelne. Piękne okolice.
Wójt Kandziora zapowiedział, że na XII Bolkowanie w Hniszowie (gm. Ruda-Huta) delegacja gminy Kamień również wybiera się rowerami. – Pod warunkiem, że będzie ładna pogoda – mówi Kandziora. (mo)