Kolędowanie z Chórem Parafialnym

Chór Parafialny działający przy Parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie rozpoczyna świętowanie 100-lecia swojego istnienia. – W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty kolęd – zachęcają organizatorzy.

Pierwszy koncert kolęd Chóru Parafialnego odbędzie się o godz. 9.30 przy stajence w kościele pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie. Na kolejny organizatorzy zapraszają pod szopkę na plac Łuczkowskiego szopce o godz. 17.
Przypomnijmy, koncerty rozpoczynają uroczystości związane z wielkim jubileuszem Chóru Parafialnego. A tych zapowiada się mnóstwo. Będą wyjątkowe koncerty, wystawy, powstanie wydana specjalnie na tę okazję monografia. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie natomiast dzień 8 lipca. Wtedy odbędzie się uroczysta Msza Święta Odpustowa z udziałem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego, który objął honorowy patronat nad obchodami oraz zaproszonych gości. Przed mszą świętą planowany jest koncert Chóru i Chełmskiej Orkiestry Dętej.
– Mamy nadzieję, że dla mieszkańców miasta i okolic rok obchodów istnienia Chóru Parafialnego wpisze się w historię tego regionu i będzie to niezapomniany okres – mówi Henryk Grządkowski, przewodniczący komitetu przygotowującego obchody jubileuszu i serdecznie zaprasza na koncerty 6 stycznia. (mg)