Kolej na Kasperka

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która wybuduje ul. Janusza Kasperka. Chodzi o odcinek od ul. Stanisława Kamińskiego w kierunku ul. Spadochroniarzy. Powstanie tu nowa równa droga i chodnik z kostki brukowej.


O budowę ul. Kasperka, na odcinku pomiędzy ulicami Kamińskiego i Spadochroniarzy (przypomnijmy, że dalsza część ulicy w stronę ul. Klonowej jest wykonana z kostki brukowej), jej mieszkańcy zabiegali od kilku lat. Skarżyli się, że w czasie deszczu jej nawierzchnia zamienia się w błoto, a w suche letnie dni nad drogą unoszą się tumany kurzu. Narzekali również, że brak oświetlenia przyciąga amatorów libacji pod chmurką, którzy zachowują się głośno i wulgarnie.

Kilka dni temu Urząd Miasta Świdnik ogłosił, że szuka firmy, która podejmie się budowy ok. 300-metrowego odcinka ulicy. Jej zadaniem będzie wykonanie nowej nawierzchni wraz ze zjazdami na posesje. Powstanie również infrastruktura towarzysząca: chodnik, oświetlenie, odwodnienie i miejsca parkingowe. Zarówno chodnik jak i droga zostaną wykonane z kostki brukowej. W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie też tzw. sięgacz ul. Kasperka, stanowiący dojazd do kilku posesji.

Urzędnicy zakładają, że jeśli postępowanie przetargowe uda się rozstrzygnąć bez przeszkód, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w połowie kwietnia.

– Ta długo oczekiwana inwestycja rozpocznie się na wiosnę, a termin zakończenia prac przewidujemy na przełom października i listopada – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Miejski przetarg nie obejmuje utwardzenia ul. Kasperka na odcinku od ul. Klonowej w kierunku południowym, który stanowi dojazd do trzech posesji. Jak zapowiada wiceburmistrz ten fragment zostanie włączony do miejskiego programu utwardzania gruntówek. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here