Kolejna nagroda dla red. Skowronka

Autorska audycja redaktora Marka Skowronka „60 minut o zdrowiu w Radiu Centrum” zajęła drugie miejsce w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia „Dziennikarz Medyczny Roku 2020”!

Jury złożone z publicystów, lekarzy i dziennikarzy oceniało prace w czterech kategoriach – publikacji prasowej, internetowej, audycji telewizyjnej i radiowej.

W kategorii audycja radiowa, do której została zgłoszona rekordowa liczba – ponad 180 audycji i programów o tematyce medycznej i profilaktyce zdrowia – drugą nagrodę jury przyznało redaktorowi naczelnemu Akademickiego Radia Centrum Markowi Skowronkowi. W organizowanym od 11 lat konkursie – to trzecia z rzędu nagroda dla M. Skowronka. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał także redaktor Wojciech Brakowiecki z Polskiego Radia Lublin, który pod koniec ubiegłego roku został rzecznikiem rasowym Uniwersytetu Medycznego, zastępując na tym stanowisku Włodzimierza Matysiaka, który swoją funkcję pełnił przez blisko 38 lat.

Autorska audycja red. Marka Skowronka „60 minut o zdrowiu w Radiu Centrum” jest emitowana w programie Radia Centrum od ponad trzech lat we wtorki o godzinie 19. W cotygodniowym programie poruszane są bieżące tematy dotyczące zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej. W roli ekspertów występują specjaliści z wielu dziedzin medycyny m.in. kardiologii, endokrynogolii, pediatrii, psychiatrii, onkologii, okulistyki i chorób zakaźnych reprezentujących ośrodki medyczne z całej Polski.

Z dziennikarzy lubelskich mediów w kategorii program telewizyjny – trzecie miejsca ex-aequo zajęły Małgorzata Orłowska i Anna Kurzępa z TVP 3 Lublin, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Małek-Stańkowska. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here