Kolejna oszukana w sieci

Oszustwa dokonywane za pośrednictwem portali ogłoszeniowych stały się istną plagą. Nie ma tygodnia, by pokrzywdzone w ten sposób osoby nie zgłaszały się na policję. Wśród nich znalazła się także mieszkanka Świdnika, która chcąc sprzedać dziecięce ubranka, straciła niemałe pieniądze.


25-letnia mieszkanka Świdnika wystawiła na sprzedaż odzież dziecięcą o wartości 40 zł. Niebawem za pośrednictwem komunikatora odezwała się do niej osoba, która zadeklarowała, że chce kupić wystawiony przedmiot wraz z przesyłką i aby dokonać transakcji wysłała świdniczance link z formularzem. Wypełniając go 25-latka podała m.in. dane do logowania do bankowości elektronicznej. Najwyraźniej nie zdawała sobie sprawy, że w ten sposób umożliwiła oszustom wejście na swój rachunek bankowy. Sprawcy zaciągnęli na nią pożyczkę na 6,7 tys. zł i za pomocą Blika wypłacili z jej konta 5,5 tysiąca złotych.

Świdnicka policja kolejny raz ostrzega. – Przy tego typu transakcjach zawsze pamiętajmy o podstawowych środkach ostrożności. Nie wchodźmy w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych lub danych do logowania do kont osobistych. Oszust przechwytując dane do naszego konta może nim dowolnie zarządzać poprzez wypłatę gotówki, wykonanie przelewu czy zawarcie umowy kredytowej. Przestrzegamy również przed udostępnianiem kodów autoryzacji – przypomina starszy aspirant Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here