Kolejna szkoła po modernizacji

Budynek SP w Małochwieju Dużym to kolejny obiekt w gminie Krasnystaw, który przeszedł gruntowną termomodernizację. Inwestycja właśnie się zakończyła, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

– W ciągu niespełna pięciu miesięcy w szkole w Małochwieju Dużym zostały m.in.: docieplone ściany i strop poddasza, zaizolowane fundamenty, uszczelnione okna i wymienione drzwi, wykonano centralne ogrzewanie i zamontowano instalację – informuje Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw.

Wszystko kosztowało ponad 1 mln 350 tys. zł, z czego około 715 tys. zł stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. To kolejny budynek użyteczności publicznej w gminie Krasnystaw poddany termomodernizacji.

Przypomnijmy, że w 2018 r. prace były prowadzone w Wiejskim Domu Kultury w Krynicy, a rok później – w Punkcie Przedszkolnym w Stężycy Kolonii i Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Ostatnie trzy zadania w ramach tego samego projektu to termomodernizacja szkół w Jaślikowie, Krupem i w Krasnymstawie, wykonana w 2020 r. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here