Kolejne uderzenie w piratów

Zmasowany nalot na piratów drogowych przeprowadzili w miniony piątek w Lublinie policjanci z grupy „Speed”. Tym razem wsparcia udzielili im koledzy także z innych wydziałów oraz komend.


Mundurowi skontrolowali ponad 180 osób ujawniając blisko 170 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista to 33- latek, który kierując hondą na ulicy Wyścigowej przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h.

Od momentu powstania specjalnej policyjnej grupy „Speed” – do 31 grudnia ubiegłego roku – na terenie całego województwa mundurowi ujawniali ponad 20 tys. wykroczeń. Odebrali prawie 670 praw jazdy.

Policjantów wspomaga sieć fotoradarów zarządzanych przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Według danych, które zebrali eksperci z Rankomat.pl. w ubiegłym roku wystawiono w kraju aż 717 tys. manatów. W czołówce znaleźli się kierowcy na Lubelszczyźnie, gdzie tylko mobilne urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości przyłapały 24 100 drogowych piratów. LL