Kolejne ulice jak marzenie

W ubiegłym tygodniu starosta i jego zastępca dokonali „objazdu” zakończonej inwestycji wykorzystując do tego... hulajnogi

Świdniccy kierowcy mogą już bez przeszkód korzystać z wyremontowanej Al. Armii Krajowej i ul. Gen. Maczka, a cykliści z powstałej wzdłuż nich ścieżki rowerowej. Remont miał potrwać do jesieni, ale wykonawca już zakończył prace. Brakuje jeszcze ławek. O tym gdzie staną zdecydują sami mieszkańcy.


– Remont praktycznie już się zakończył – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Pozostało jedynie wykonanie drobnych prac. Cieszy nas, że mieszkańcy Świdnika mogą korzystać z nowego odcinka zdecydowanie wcześniej niż planowaliśmy. Przypomnijmy, że umowa z wykonawcą zakładała, że przebudowa może potrwać nawet do końca października.

W ramach inwestycji po obu stronach drogi pojawił się chodnik oraz ścieżka rowerowa z nawierzchnią bitumiczną, zaś dla mieszkańców osiedla powstały trzy nowe zatoki postojowe, na których może zaparkować ponad 60 pojazdów. Z myślą o bezpieczeństwie, na całym, ponad kilometrowym odcinku, doświetlono także przejścia dla pieszych. Teraz włodarze powiatu chcą, aby w tym miejscu pojawiły się elementy małej architektury. O tym, gdzie dokładnie mają zdecydować sami mieszkańcy.

– Propozycję ustawienia ławek złożyli już przedstawiciele seniorów, działający w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Czekamy również na wszelkie sugestie od innych mieszkańców Świdnika – dodaje Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki.

Remont pochłonął ponad 3,8 mln zł. Ponad połowa tej kwoty to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą część, po połowie, pokryły powiat i miasto Świdnik. (opr. w)