Kolejne ulice w (prze)budowie

Infrastruktura drogowa w Świdniku zmienia się nie do poznania. Oprócz realizacji wielkich inwestycji jak chociażby budowa ul. Kusocińskiego, al. NSZZ „Solidarność”, Sosnowej, czy Gen. S. Roweckiego „Grota” ratusz, nie licząc modernizacji gruntówek, kładzie asfaltowy dywanik na kolejnych miejskich ulicach. To efekt pozyskania dotacji z UE, rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, ale również zaangażowania środków własnych miasta.


Na liście ulic, które zostaną przebudowane jeszcze w tym roku znalazła się m.in. ul. Kalinowa. Mieszkańcy okolicznych bloków z wytęsknieniem czekają, aż krzywe płyty chodnikowe, zastąpi równa kostka. Chęć przebudowy tej ulicy zgłosiło 5 firm i choć okazało się, że najtańsza, opiewająca na 609 tys. zł, oferta firmy STAN-LUB Ludomir Bujała i Stanisław Maliborski z Bełżyc przewyższa nieco środki, jakie ratusz zaplanował na ten cel (ok. 540 tys. zł), to na ubiegłotygodniowej sesji miejscy radni zgodzili się, by dołożyć brakującą kwotę i tym samym rozpocząć remont.

STAN-LUB „sprzątnął” przetarg Pegimekowi

Z kolei do przetargu na przebudowę ulicy Targowej wraz z odwodnieniem stanęło 6 wykonawców, a większość ofert mieściła się w kwocie (1,6 mln zł), jaką miasto zabezpieczyło na ten cel. Ten przetarg też wygrała firma STAN-LUB z Bełżyc, która zaproponowała cenę 1,21 mln zł, pokonując m.in. drugą pod względem ceny ofertę konsorcjum PRD Lubartów i Pegimek Świdnik – 1,47 mln zł.

Chętnych nie brakowało również w przetargu na przebudowę ulicy Radość. W sumie zgłosiły się 4 firmy, a najkorzystniejszą cenę (1,043 mln zł) zaproponowało konsorcjum spółek Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz Altor z Mińska Mazowieckiego i to ono będzie wykonawcą tych prac.

Aż 7 firm rywalizowało o przetarg na budowę ulic Jagodowej i Poziomkowej. Wygrała LS COMPLEX z Lublina z ceną 1,718 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here