Kolejne wodociągi skażone!

To już prawdziwa plaga. Po fali skażeń wodociągów na terenie gminy Krasnystaw przez ostatni tydzień dostępu do wody pitnej nie miało część mieszkańców gminy Łopiennik Górny i Gorzków. W piątek, 19 listopada, sanepid poinformował z kolei o zatruciu wodociągu w Bończy (gmina Kraśniczyn).

Komunikat o nieprzydatności do spożycia wody z wodociągu w Majdanie Krzywskim (gmina Łopiennik Górny), krasnostawski sanepid wydał 12 listopada. Tym samym wody nadającej się do spożycia w weekend nie miało ok. 1330 mieszkańców następujących wsi: Majdan Krzywski, Nowiny, Krzywe, Olszanka i Gliniska w gminie Łopiennik Górny oraz miejscowość Baginy w gminie Gorzków. Woda zdatna była jedynie do spuszczenia w toalecie. Mimo szybkiej interwencji i przeczyszczenia sieci, mieszkańcy odcięci byli od wody pitnej przez cały tydzień.

– W tym czasie strażacy z naszych OSP oraz pracownicy urzędu gminy dowozili mieszkańcom wodę butelkowaną – informuje Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny.

W piątek, 19 listopada, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krasnymstawie poinformowała o kolejnym skażeniu wodociągu. Tym razem w Bończy (gmina Kraśniczyn). – 18 listopada stwierdzono brak przydatności wody do spożycia przez ludzi. Woda do spożycia z powyższego wodociągu nadaje się tylko do spłukiwania toalet. Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia Bończa, zaopatruje w wodę ok. 480 mieszkańców miejscowości: Bończa, Bończa Kolonia, Wólka Kraśniczyńska i Wolica. Mieszkańcy zaopatrywani są w butelkowaną wodę do spożycia – czytamy w komunikacje krasnostawskiego sanepidu. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here