Kolejne zatrzymania papierosiarzy

Dla wielu miejscowych to sposób na życie. Dla prokuratury – udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem. Funkcjonariusze SG, działając pod nadzorem śledczych z zamiejscowego ośrodka, rozbili kolejny gang.

Z ustaleń poczynionych w trakcie śledztwa wynika, że papierosy były przemycane przez kolejowe, polsko-ukraińskie przejście graniczne w Dorohusku, w skrytkach konstrukcyjnych wagonów pociągu międzynarodowej relacji Kijów-Warszawa.

– Po przekroczeniu granicy państwa papierosy, spakowane już w worki, były wyrzucane na trasie przejazdu pociągu i odbierane przez kolejne osoby – mówi por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

W ten nieskomplikowany sposób od października 2017 roku do marca 2018 roku grupa zdołała przemycić co najmniej 163 390 paczek wartych 2 248 083 złotych.

Pierwsze zatrzymania przez funkcjonariuszy z placówki NOSG w Lublinie, działających na polecenie śledczych z Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie, miały miejsce 27 grudnia ub. roku.

Niedawno, bo 19 stycznia, zatrzymano kolejnych członków grupy. Łącznie zarzuty usłyszało jak dotąd osiem osób. Trzech z nich dodatkowo odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą (na wniosek prokuratora sąd aresztował ich na trzy miesiące). (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here