Kolejni stracili uprawnienia

Dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy w ciągu trzech dni na terenie powiatu krasnostawskiego. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W weekend (27/28 czerwca) oraz poniedziałek (29 czerwca) policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy aż dziewięciu kierowcom. – Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Najwięcej, bo 110 km/h jechał 38-latek z Zamościa, który kierował BMW i został zatrzymany w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny.

Przekroczył limit punktów karnych na swoim koncie. Został ukarany wysokim mandatem karnym, stracił także prawo jazdy – informuje Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Drugi kierowca na liczniku swojego opla miał 109 km/h, został zatrzymany w miejscowości Wólka Kraśniczyńska (gmina Kraśniczyn).

42-latek z Olsztyna również został ukarany wysokim mandatem, stracił prawo jazdy na 3 miesiące a na jego konto zostało naliczone 10 punktów karnych. – Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Dlatego kolejny raz apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze – dodaje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here