Kolejny krzyż na skrzyżowaniu

To kolejny wypadek na tym skrzyżowaniu. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w tym miejscu, ale następnym tragediom w tym miejscu zapobiec mogą chyba tylko zmiany w organizacji ruchu

Jedna ofiara śmiertelna, cztery osoby poszkodowane i trzy rozbite auta – to smutny bilans wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Piaseckiej w Świdniku z al. Witosa w Lublinie. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. To nie pierwsza tragedia w tym miejscu.


W minioną środę, ok. godz. 17.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdniku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulicy Piaseckiej w Świdniku z aleją Witosa w Lublinie – na wylocie ze stolicy województwa w kierunku ekspresówki S12/17.

– 70-letni kierujący pojazdem marki Mercedes, wyjeżdżając od strony Lublina ulicą Piasecką z zamiarem skrętu w lewo w al. Witosa w Lublinie, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla jadącemu al. Witosa w kierunku Zamościa. W wyniku zdarzenia opel dachował, a wytrącony z toru jazdy mercedes uderzył w pojazd marki Fiat, który dojeżdżał do skrzyżowania od strony Zamościa – relacjonuje asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy KPP w Świdniku.

Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 70-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny. Podróżujący z nim pasażer oraz trzech pasażerów opla, za kierownicą którego siedział 29-letni mieszkaniec gminy Sawin w powiecie chełmskim, trafili do szpitali. Świdniccy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. (w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here