Kolejny miesiąc wysokich lotów

6 lutego w Porcie Lotniczym Lublin odprawiono półtoramilionowego pasażera. Podróżny skorzystał z połączenia realizowanego przez linie lotnicze Wizz Air z Lublina do Tel Awiwu. Ubiegły miesiąc okazał się rekordowy pod względem ruchu pasażerskiego w pięcioletniej historii portu.


Jak podkreślają przedstawiciele zarządu Portu Lotniczego Lublin SA., ruch pasażerski na lotnisku z roku na rok dynamicznie rośnie.
– Odprawienie półtoramilionowego pasażera to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim podróżnym, którzy codziennie obdarzają nas zaufaniem i korzystają z połączeń oferowanych przez przewoźników, operujących z naszego lotniska – mówił Krzysztof Wójtowicz.
Początek roku okazał się dla lubelskiego lotniska rekordowy. Tak dobrego stycznia jak w tym roku nie odnotowano w całej jego historii.
W ubiegłym miesiącu lotnisko obsłużyło 36 066 pasażerów, co oznacza wzrost o 46,70 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. To najlepszy styczeń w historii Portu Lotniczego Lublin. Aż o 94,82 procent wzrosła także liczba operacji lotniczych.
W roku 2018 lotnisko w Lublinie planuje odprawić około 500 000 podróżnych. W planach PLL na 2018 rok znalazło się również rozpoczęcie rozbudowy terminala. Dzięki temu będzie możliwe zwiększenie przepustowości hali odlotów spoza strefy Schengen. Po przebudowie terminala na lotnisku funkcjonować będzie 5 bramek oraz 4 pełne linie kontroli bezpieczeństwa, co zapewni obsługę 3-4 rotacji na godzinę. Zwiększy się także strefa handlowa, która po rozbudowie będzie miała powierzchnie 1000 metrów kwadratowych.
Aktualnie z Portu Lotniczego Lublin operuje 6 przewoźników. Są to trzy linie niskokosztowe: Wizzair, Ryanair i easyJet, a także narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT oraz bmi regional i Small Planet. MJ