Kolejny Nestor i ciekawa wystawa

W Powiatowej Bibliotece w Krasnymstawie odbyła się promocja 48. numeru Czasopisma Artystycznego „Nestor” połączona z wystawą malarstwa Andrzeja Gnasia.

Sylwetka i twórczość Andrzeja Gnasia prezentowana jest w najnowszym numerze w cyklu „Galeria jednego obrazu”. Artysta mieszka i pracuje w Chełmie. Z plastyką związany jest od wczesnych lat młodzieńczych. Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie. Na wystawie prezentowanych jest 40 obrazów.

Tematyka prac jest różnorodna – jednak dominują pejzaże malowane różną techniką. Następnym punktem spotkania było zaprezentowanie najnowszego numeru Nestora. Redaktor naczelny Andrzej D. Misiura przedstawił autorów artykułów oraz przybliżył tematykę najnowszego numeru.

Każdy z obecnych na sali gości otrzymał promocyjny numer czasopisma. Głos zabrali m.in. obecni na sali autorzy: Monika Nagowska, Ewa Magdziarz, Elżbieta Patyk, Józef Adam Dąbek, Lucjan Cimek i Stefan Ciechan. Wystawę Andrzeja Gnasia można oglądać w Bibliotece Powiatowej do końca sierpnia. (k)