Kolejny projekt PCPR-u

Powiat krasnostawski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie od lipca realizują projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

Już od września rozpoczęło się przekazywanie zakupionych w ramach projektu środków ochrony osobistej (maseczki, płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki) o wartości przekraczającej 50 tys. zł. Placówki opiekuńczo-wychowawcze dostały wsparcie w formie wyposażenia 4 pokojów kwarantanny, o wartości 20 tys. zł. Każda z placówek została również wyposażona w sprzęt audiowizualny, na który składa się z 55-calowy telewizor, projektor multimedialny, odtwarzacz DVD wraz z ekranem sterowanym elektrycznie.

Nauka zdalna podopiecznych z rodzin zastępczych oraz dzieci z placówek opiekuńczo wychowawczych została usprawniona w znaczny sposób poprzez wyposażenie dzieci w sprzęt komputerowy tj. 114 nowoczesnych laptopów z drukarkami, słuchawkami bezprzewodowymi oraz kamerami. Wartość sprzętu elektronicznego przekazanego rodzinom zastępczym oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym opiewa na kwotę ponad 460 tys. zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here