Kolejny przetarg, kolejne fiasko

Zgodnie z zapowiedziami świdnicki ratusz ogłosił kolejny przetarg na rozbudowę budynku Przedszkola nr 7. Zgłosiły się trzy zainteresowane firmy, ale i tym razem oferowane przez nie kwoty przekraczają budżet zaplanowany na modernizację placówki.


W czerwcu tego roku Urząd Miasta Świdnik ogłosił pierwszy przetarg na rozbudowę budynku Przedszkola nr 7. Wpłynęły dwie oferty, ale ostatecznie nie podpisano umowy z żadną z firm, bo proponowane przez nie ceny znacznie przekraczały kwotę ok. 2,1 mln zł, jaką miasto zarezerwowało na ten cel. Urzędnicy unieważnili postępowanie i zgodnie z zapowiedzią szybko ogłosili drugi przetarg. Niestety, ten również nie przyniósł oczekiwanych rozstrzygnięć. Wpłynęły 3 oferty (pierwsza na kwotę 2,9 mln zł oraz dwie na ok. 3,8 mln zł), które również przekraczają zaplanowany budżet. Czy to oznacza, że rozbudowa przedszkola nie dojdzie do skutku?
– Będziemy bardzo poważnie analizowali inne rozwiązanie tego problemu. Trwa szacowanie potencjalnych kosztów i być może zamiast remontu zaproponujemy zupełnie coś innego – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza do spraw inwestycji.
Jakie to będzie rozwiązanie? Tego Piotrowicz nie chce zdradzać, bo jak tłumaczy, jest na to jeszcze za wcześnie. Ale jak zapewnia, propozycja miasta powinna spotkać się z aprobatą mieszkańców. (w)