Kolejny wodociąg zatruty

Kolejny tydzień, kolejny skażony wodociąg na terenie powiatu krasnostawskiego. Tym razem niebezpieczne bakterie wykryto w Brzezinach. Władze gminy Kraśniczyn zareagowały natychmiast.

Tylko gdy do gminy Kraśniczyn dotarła informacja o skażeniu wodociągu w Brzezinach, wójt Monika Grzesiuk wydała dyspozycje, by dowozić wodę pitną poszkodowanym mieszkańcom. – W związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o braku przydatności wody do spożycia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Brzeziny, uprzejmie informuję, że gmina podjęła natychmiastowe działania w celu wyeliminowania powstałego problemu.

Odbędzie się to poprzez płukanie i dezynfekcję wodociągu ogłosiła w ostatni czwartek wójt Grzesiuk. Dzień później rozpoczęła się dostawa wody pitnej dla mieszkańców miejscowości: Wólka Kraśniczyńska, Stara Wieś, Kraśniczyn, Zastawie, Brzeziny, Czajki, Majdan Surhowski i Franciszków. Woda dostarczona była ma posesje w specjalnych pojemnikach do celów spożywczych oraz przez Jednostki OSP do tzw. celów bytowych. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here