Kolejny wysyp fałszywych policjantów

Policjanci dopadli oszustów na obwodnicy Lublina

77-letnia lublinianka wyrzuciła z balkonu 23 tys. zł. Pieniądze wziął 16-latek z Krakowa, który już został zatrzymany. 11 września na obwodnicy Lublina lubelscy policjanci zatrzymali również dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 19 i 21 lat, którzy w poniedziałek dokonali kilku oszustw metodą „na policjanta Centralnego Biura Śledczego”.


– Pokrzywdzeni uwierzyli w historię fałszywego inspektora, który twierdził, że w obiegu są fałszywe banknoty i istnieje konieczność sprawdzenia zgromadzonych przez nich oszczędności po numerach seryjnych. Przekazane pieniądze miały być sprawdzone przed blokiem i po chwili oddane.

Oczywiście po przekazaniu gotówki nikt już do zgłaszających nie powrócił – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. – Funkcjonariusze przeglądali kolejne monitoringi i gromadzili dowody mogące nakierować ich na sprawców. Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie bardzo szybko wpadli na trop sprawców i ustalili jakim samochodem przyjechali do Lublina – dodaje.

W środę policjanci otrzymali informację, że pojazd ponownie wjechał do Lublina i sprawcy mogą chcieć dokonać kolejnych oszustw. – W tym czasie u dyżurnego rozdzwoniły się telefony od mieszkańców miasta, którzy zgłaszali próby wyłudzenia. W działania bardzo szybko zaangażowano kolejne patrole. Ustawiono posterunki na drogach wyjazdowych. Efektem szybkiej i zdecydowanej akcji było zatrzymanie sprawców na obwodnicy Lublina przez patrol z Oddziału Prewencji. W pojeździe policjanci odnaleźli kilkanaście telefonów komórkowych oraz pałki i noże – mówi K. Gołębiowski.

Mężczyźni w wieku 19 i 21 lat usłyszeli na razie dwa zarzuty dotyczące zdarzeń z poniedziałku. Policjanci badają kolejne sprawy, z którymi mogą mieć związek. Zatrzymanie mieszkańców województwa mazowieckiego to już kolejna rozwiązana sprawa przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W tym roku funkcjonariusze do tego typu spraw zatrzymali już 11 osób i odzyskali ponad 200 tys. zł. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here