Kolejny zakład w podstrefie?

Od kilku tygodni na obszarze chełmskiej podstrefy ekonomicznej trwa budowa centrum logistycznego. Wiosną przyszłego roku ma ruszyć kolejna inwestycja związana z powstaniem zakładu produkcyjnego.

Chełmska podstrefa ekonomiczna ma już trzech inwestorów. Na terenie miasta powstał zakład produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, zakład produkcji biokomponentów, a w trakcie budowy jest centrum logistyczne. Wszystko wskazuje na to, że podstrefa wzbogaci się wkrótce o kolejny zakład, którego inwestorem ma być właściciel jednej z istniejących tam firm.

– Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z inwestorem, który zapowiedział, iż w najbliższych tygodniach rozpocznie procedurę związaną z zakupem gruntów w naszej podstrefie – podkreśla Agata Fisz, prezydent Chełma. – Inwestycja ma dotyczyć zakładu produkcyjnego związanego z tworzywami sztucznymi, zaś budowę inwestor chciałby rozpocząć na wiosnę. Do czasu złożenia wniosku nie sposób podać szacowanej liczby nowo zatrudnionych tam osób. Mogę za to dodać, iż firma pod uwagę bierze jeszcze jedną inwestycję, ale w tym przypadku termin jest nieco późniejszy.

Nowy zakład miałby powstać w rejonie ulicy Hutniczej, przy niedawno oddanej do użytku drodze, która skomunikowała nieodstępne dotąd tereny inwestycyjne. Jak zapewniają urzędnicy, nie jest to jedyna firma, która interesuje się Chełmem i możliwością ulokowania tu swoich zakładów.

– Przed kilkoma dniami odbyło się spotkanie z firmą z Zamościa, a dotyczyło one zakładu produkcyjnego związanego z szeroko rozumianą branżą drogową – ujawnia prezydent Fisz. – Firma jest bardzo zainteresowana inwestycją w Chełmie i zapowiedziała złożenie wniosku o budowę zakładu. To przedsięwzięcie także zlokalizowane ma zostać przy ul. Hutniczej, ale potencjalny inwestor nie określił jeszcze dokładnego terminu budowy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here