Kolejnych piętnaście ulic pożegna się z błotem

Miasto Świdnik kontynuuje program utwardzania gruntówek. Niedawno ogłosiło przetarg na wykonanie kolejnych 15 ulic. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć do połowy przyszłego.


Dwa lata temu, na początku obecnej kadencji samorządu, w Świdniku było około 20 kilometrów gruntowych ulic. Burmistrz Waldemar Jakson zapowiedział, że ten problem zostanie rozwiązany i stało się to wcześniej, niż można się było spodziewać.

W ubiegłym roku Urząd Miasta Świdnik ogłosił przetarg na utwardzenie około 40 gruntowych ulic. Wygrało go konsorcjum związane przez świdnicki Pegimek i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina.

Prace ruszyły jesienią. Przed opadami śniegu drogowcom udało się wykonać ponad połowę z zaplanowanych ulic. Reszta została wykona wiosną br.

– Za 4,5 mln zł zmieniono oblicze ok. 40 ulic o długości 8,5 km. Nie chodziło nam tylko o załatanie dziur. Zastosowaliśmy nowatorską technologię. Betonowa podbudowa została pokryta asfaltem. Gwarantuje to dużą trwałość nawierzchni. Do remontu pozostało kilkanaście dróg o łącznej długości około 1,5 km – mówił w lipcu br., po zakończeniu pierwszego etapu, burmistrz Świdnika.

Zanim prace dotyczące pierwszej tury gruntówek dobiegły końca, Ratusz zapowiadał, że jeśli uda mu się wygospodarować środki, w tym roku utwardzone zostaną kolejne ulice.

Magistrat niedawno ogłosił przetarg na to zadanie. Na oferty czeka do 29 września. W ramach drugiego etapu utwardzone mają zostać ulice Kolorowa, Olchowa, Tęczowa, Wiosenna, Dukt leśny, Szafirowa, Turkusowa, Lazurowa, Kasperka, Majewskiego, Boczna Piłsudskiego I i Boczna Piłsudskiego II, Boczna Solidarności, Boczna Gruszczyńskiego i ul. Partyzantów-boczna.

– Liczymy, że bez problemu wybierzemy wykonawcę. Oczywiście kibicujemy naszej spółce i mamy nadzieję, że przygotuje dobrą ofertę. Ten projekt pozwoli rozwiązać problem błotnistych i kurzących się ulic. Zakładamy, że prace ruszą jeszcze w tym roku, ale na wyremontowanie wszystkich ulic wykonawca będzie miał czas do połowy przeszłego roku – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here