Kolektory niezagrożone

– Wieść gminna niesie, że kolektorów nie będzie – napisał na stronie internetowej gminy Żółkiewka „Zawiedziony wyborca”. – To nieprawdziwe informacje – rozwiewa wątpliwości wójt Jacek Lis. – Realizacja inwestycji jest planowana na rok przyszły.

11 września na stronie internetowej gminy Żółkiewka, w zakładce „Pytania do wójta”, internauta o pseudonimie „Zawiedziony wyborca” spytał wprost: – Szanowny Panie Wójcie, proszę o podanie informacji, na jakim etapie jest projekt dotyczący montażu kolektorów w naszej gminie? Ponieważ wieść gminna niesie, że ich wcale nie będzie – stwierdził. Jacek Lis, wójt Żółkiewki zareagował szybko.
– Tym razem wieść gminna niesie informacje nieprawdziwe – odpisał. – Gmina w drodze zapytania ofertowego wybrała Inżyniera Projektu, który będzie zarządzał jego realizacją. Dokumentacja przetargowa na montaż kolektorów jest opracowana i we wrześniu gmina ogłosi przetarg. Realizacja planowana jest na rok przyszły – uciął spekulacje. Wójta poprosiliśmy o dokładniejsze informacje na ten temat. Okazało się, że nabór chętnych na instalacje kolektorów odbył się na już na przełomie czerwca i lipca 2015r., ale umowę o dofinansowanie projektu gmina podpisała dopiero 26 stycznia 2017 r. Całkowita wartość inwestycji to 5,6 mln zł, dofinansowanie ma wynieść 4,1 mln zł. – Projekt zakłada montaż 520 instalacji solarnych w gospodarstwach domowych – mówi Lis. – Liczba kolektorów zależna jest od liczby mieszkańców budynku i zużycia wody, a więc będzie zgodna z potrzebami gospodarstwa domowego – podsumowuje. (kg)