Kolizja za kolizją

– Niezachowanie właściwej odległości i nieprawidłowe wyprzedzanie to przyczyny zdarzeń drogowych, do których w ubiegłym tygodniu doszło na terenie Świdnika. Na szczęście obyło się bez rannych.


Pełne ręce roboty miały w poniedziałek, 16 października, świdnickie służby ratunkowe. Około godz. 11 interweniowały na ulicy Racławickiej, gdzie na wysokości bloku 41 doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów. Dwa pojazdy – oba marki audi – zatrzymały się przed zebrą, aby przepuścić pieszego. Jadący za nimi volkswagen nie zdążył wyhamować i wjechał w tył audi, a to uderzyło w kolejny samochód. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji, 35-letnia mieszkanka Świdnika, została ukarana mandatem.
Kilka godzin później, ok. godz. 14, strażacy i policjanci interweniowali na skrzyżowaniu al. Lotników Polskich i ul. Klonowej, gdzie doszło do zderzenia mitsubishi i opla.
– Sprawcą kolizji był kierowca mitsubishi, a przyczyną nieprawidłowe wyprzedzanie – mówi mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku. (w)