Kolorowe lato w mieście

Wakacje w mieście nie muszą być nudne – zapewnia MDK w Chełmie – i zachęca najmłodszych do wspólnej zabawy. W ramach programu „Kolorowe lato w mieście” w poniedziałek 18 lipca o godz. 11 zaprasza do restauracji Sto Pociech na warsztaty „Wariacje kulinarne”. We wtorek 19 lipca o godz. 11 w parku przy Kamienie wystartują warsztaty graffiti. W środę 20 lipca na najmłodszych czeka wycieczka do do ZOO w Zamościu i do Zagrody Guciów (koszt wycieczki 34 zł). W czwartek 21 lipca o godz. 20 w hali MOSiR odbędzie się „Koncert Narodów”. A w piątek 22 lipca o godz. 10 w MDK „Balonowe stwory nie pękają”, czyli warsztaty, podczas których dzieci będą mogły poznać tajniki skręcania balonów. Zapisy na wszystkie zajęcia oraz wycieczkę w sekretariacie MDK, ul. Pocztowa 41. Atrakcje zaplanowane na kolejne wakacyjne tygodnie w kolejnych numerach.

Repertuar Kina Zorza

18 lipca: godz. 14 – Gdzie jest Dory? 3D dubbing, godz. 16.15 – Tini: Nowe życie Violetty 2D dubbing, godz. 18.15 – Piknik z niedźwiedziami, godz. 20.30 – Przyjaźń czy kochanie?
19 lipca: godz. 14 – Gdzie jest Dory? 2D dubbing, godz. 16.15 – Piknik z niedźwiedziami, godz. 18.15 – Tini: Nowe życie Violetty 2D dubbing, godz. 20.30 – Przyjaźń czy kochanie?
20 lipca: godz. 14 – Gdzie jest Dory? 3D dubbing, godz. 16.15 – Tini: Nowe życie Violetty 2D dubbing, godz. 18.15 – Przyjaźń czy kochanie?, godz. 20.30 – Piknik z niedźwiedziami
21 lipca: godz. 14 – Gdzie jest Dory? 2D dubbing, godz. 16.15 – Tini: Nowe życie Violetty 2D dubbing, godz. 18.15 – Piknik z niedźwiedziami, godz. 20.30 – Przyjaźń czy kochanie?
22 lipca: godz. 14 – BFG: Bardzo Fajny Gigant 2D dubbing, godz. 16.30 – BFG: Bardzo Fajny Gigant 3D dubbing, godz. 19 – Noc oczyszczenia: Czas wyboru, godz. 21 – Chocolat
23 lipca: godz. 12 – BFG: Bardzo Fajny Gigant 3D dubbing, godz. 14.15 – BFG: Bardzo Fajny Gigant 2D dubbing, godz. 16.30 – Chocolat, godz. 18.45 – Subtelność, godz. 21 – Noc oczyszczenia: Czas wyboru
24 lipca: godz. 12 – BFG: Bardzo Fajny Gigant 2D dubbing, godz. 14.15 – BFG: Bardzo Fajny Gigant 3D dubbing, godz. 16.30 – Chocolat, godz. 18.45 – Noc oczyszczenia: Czas wyboru, godz. 20.45 – Subtelność

Dni Jakuba Wędrowycza

Już w najbliższy weekend (22-24.07) w Wojsławicach odbędą się Dni Jakuba Wędrowycza – interdyscyplinarna impreza kulturalna poświęcona literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Przewidziano m.in. dobrze zaopatrzony Games Room, z którego będzie można wypożyczać gry planszowe, prelekcje i turnieje, poszukiwanie skarbu Wędrowycza, konkursy wiedzy o Wędrowyczu, spacer z przewodnikiem po zabytkach Wojsławic, warsztaty rękodzieła, a wieczorami grill oraz ognisko. Swoją obecność na tegorocznym konwencie zapowiedzieli już pisarz Stefan Darda, rysownik i twórca grafiki do książek o Jakubie Wędrowyczu – Andrzej Łaski, rysownik – Zbigniew Larwa, oraz aktor – Jarosław Florczak. Będzie też komediowy duet muzyczny „On i On” oraz grupa Fireshow „Antares”. Kręcony będzie także spot promujący najnowszą część przygód Jakuba Wędrowycza pt. „Conan Destylator”.
Koszt wejściówki na konwent – 20 zł (bilet obejmuje 3 dni imprezy). W tej cenie uczestnik otrzymuje dostęp do wszystkich punktów programu, okolicznościowy identyfikator, gadżety sponsorskie, miejsce noclegowe na polu namiotowym lub w salach szkoły w Wojsławicach, dwa ciepłe posiłki, zniżki u sponsorów i partnerów. Szczegółowy problem imprezy dostępny na stronie djw.konwent.co. Organizatorem DJW jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza.

KONKURS. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są książki Andrzeja Pilipiuka – „Kroniki Jakuba Wędrowycza” i „Oko Jelenia – Droga na Nidaros” ufundowane przez wydawnictwo Fabryka Słów i Marka Farfosa z Wojsławic. Rozlosujemy je wśród osób, które do 26 lipca dostarczą do naszej redakcji kupon konkursowy z poprawną odpowiedzią na pytanie.

Wakacje w bibliotece

Wakacyjne atrakcje dla najmłodszych przygotowała także Chełmska Biblioteka Publiczna. W poniedziałek 18 lipca o godz. 10 zaprasza do filii przy ul. Zachodniej 31 na projekcję filmu Ahoj wiewiórki! Nadciąga fala dobrej zabawy. W środę 20 lipca w sali widowiskowej ChBP o godz. 10 na dzieci czeka Pejzaż z Gżegżółką – językowy zawrót głowy, czyli czytanie wiersza M. Strzałkowskiej, a także projekcje dwóch filmów: o godz. 10 bajka animowana dla najmłodszych, a o godz. 13 film z cyklu kino wielkiej przygody. W czwartek 21 lipca o godz. 11 w czytelni dla dzieci w ChBP „Planszomania”, czyli intelektualne rozgrywki. Pograć w „planszówki” będzie można też w piątek 22 lipca w filii przy ul. Nadrzecznej 5 od godz. 10.
Wakacje teatralne

Trwa kolejna edycja uwielbianych przez najmłodszych Chełmskich Wakacji Teatralnych. W sobotę 30 lipca o godz. 17 na pl. Łuczkowskiego z przedstawieniem „Chatka Zajączka” wystąpi Teatr Władca Lalek ze Słupska. W razie deszczu spektakl odbędzie się w SP nr 10 przy ul. Reformackiej 13.

Wystawy w ChBP

Przypominamy o dwóch wystawach w Chełmskiej Bibliotece Publicznej:
– „Rysunek i malarstwo” Adama Puławskiego (do końca sierpnia),
– „Indiańskie inspiracje w twórczości Longina Jana Okonia” (do końca sierpnia).

Kino letnie pod gwiazdami

We wszystkie lipcowe i sierpniowe czwartki ChDK zaprasza na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Podwalnej na Kino letnie pod gwiazdami. W ten najbliższy 21 lipca wyświetlony zostanie film Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, w którym dziennikarz śledczy i hakerka starają się rozwikłać zagadkę zaginięcia przed laty 16-letniej dziewczyny. W kolejnych tygodniach na ekranach zobaczymy: Faceci od kuchni, Babadook, Co nas kręci, co nas podnieca, Heartbreaker. Licencja na uwodzenie oraz Soul Kitchen.

Dzień Dubienki

Na sobotę, 23 lipca zaplanowano „Dzień Dubienki”. Początek imprezy o godz. 17.00 pod pomnikiem „Czołg” w Dubience. Dla najmłodszych zabawy z „Fabryczką Marzeń”. Na scenie wystąpią zespoły: „Dębinki”, „Zza rzeki”, „Wyklęci”, Kapela „Młodzież po 40-tce”, a także zespół dziecięcy „Jovita” oraz soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Dubience. W programie recital rapera „Varka”, a wieczorem zabawa taneczna z zespołem „Accord”. Organizatorem imprezy jest Wójt Gminy Dubienka i Gminny Ośrodek Kultury w Dubience.

Koncert Narodów

W czwartek (21 lipca), w chełmskiej Hali MOSiR odbędzie się Koncert Narodów z okazji odbywających się w tym roku w Polsce Światowych Dni Młodzieży. W programie przewidziano m.in. pokazy taneczne, prezentację grup. Wejściówki na koncert dostępne w parafiach oraz Chełmskim Ośrodku Informacji Turystycznej (Lubelska 63). Początek koncertu godz. 20.

Piknik z Lusią

Już w najbliższy wtorek, 19 lipca, Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Skwer Księcia Daniela na „Średniowieczny Piknik z Lusią”. W programie imprezy przewidziano pieczenie i degustację podpłomyków, strzelanie z łuku i katapulty, dojenie kozy, wybijanie monet i wiele innych atrakcji. Będzie można obejrzeć również średniowieczne instrumenty muzyczne i uzbrojenie. Początek imprezy godz. 10.
(opr. mg)