Kolorowe marzenia na dotknięcie

Dobiegają końca prace przy budowie nowego placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego przy ul. Krasińskiego. Inwestycję wywalczyli sami mieszkańcy poprzez głosowanie na projekt „Kolorowe marzenie dzieci”, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego.


Sam plac pierwotnie miał cieszyć najmłodszych uczniów jeszcze w ubiegłym roku, ale najpierw przeciągnęły się kwestie proceduralne, a następnie prace pokrzyżowała zimowa aura. Na wiosnę wykonawca, firma Simba s.c., z zapałem przystąpiła do pracy. Nowy plac ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu.

– Wykonano 10 urządzeń zabawowych o konstrukcji metalowej i różnym poziomie trudności. Są to: wieżyczki do wspinania, sześciokąt ze ścianką wspinaczkową i linarium, pomost z belką, trzy podwójne huśtawki – bocianie gniazdo, ważka i wahadłowa, bujak poczwórny na sprężynie oraz dwie karuzele i trampolina.

Pod urządzeniami przewidziano zainstalowanie nawierzchni bezpiecznej z poliuretanu o łącznej powierzchni 400 m2.  Plac ogrodzono metalowymi panelami z furtką oraz wyposażono w 4 ławki z oparciem, 2 kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Urządzono także dojście z kostki brukowej – wylicza Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Aktualnie do zakończenia inwestycji pozostało jedynie dokończenie nawierzchni pod urządzeniami. Zgodnie z podpisanym aneksem wykonawca ma na to czas do końca maja. Całe zadanie jest warte 228 tys. zł. To kolejny plac zabaw dla dzieci, który w ostatnich latach zrealizowano przy lubelskich szkołach dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Wcześniej podobne obiekty powstały przy podstawówkach nr 5 (ul. Smyczkowa), nr 16 (ul. Poturzyńska) oraz nr 33 (ul. Pogodna). Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here