Kolorowe marzenia się spełnią

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego społeczność Szkoły Podstawowej nr 57 wywalczyła budowę na terenie placówki nowego placu zabaw. Choć mamy już wrzesień, a przetarg na budowę placu miasto rozstrzygnęło jeszcze w maju, to dalej nie widać tu choćby początków prac, co zastanawia i martwi rodziców.


– Nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja z realizacją naszego projektu, ale boję się, że mógł on „wypaść” z listy projektów do realizacji w tym roku w związku z mniejszymi wpływami do budżetu z powodu pandemii koronawirusa – zastanawia się mama jednego z uczniów klasy drugiej.

Okazuje się jednak, że taki scenariusz nie był nawet rozważany przez miejskich urzędników, a sam plac jest obecnie na końcowym etapie projektowania. To dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy, bowiem „Pięćdziesiątka siódemka”, przekształcona kilka lat temu z gimnazjum, cieszy się coraz większą popularnością wśród rodziców. Obecnie uczy się w niej ponad 400 dzieci, z czego większość stanowią uczniowie klas 1-3. Tylko w tym roku naukę w SP nr 57 rozpoczęło 72 pierwszaków w trzech równoległych klasach.

– Umowa na zaprojektowanie i wykonanie placu zabaw wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem i bezpieczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 57 została zawarta 20 maja z firmą SIMBA s.c. Termin przedłożenia projektu został wyznaczony na 15 września, a wykonania placu – do 15 grudnia. To inwestycja realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a termin jej wykonania nie jest zagrożony. Roboty budowlane rozpoczną się niezwłocznie po przyjęciu projektu przez miasto – zapewnia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Wartość projektu realizowanego pod nazwą „Kolorowe marzenie dzieci” wynosi blisko 230 tys. zł.  Marek Kościuk