Kolorowe marzenia się spełnią

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego społeczność Szkoły Podstawowej nr 57 wywalczyła budowę na terenie placówki nowego placu zabaw. Choć mamy już wrzesień, a przetarg na budowę placu miasto rozstrzygnęło jeszcze w maju, to dalej nie widać tu choćby początków prac, co zastanawia i martwi rodziców.


– Nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja z realizacją naszego projektu, ale boję się, że mógł on „wypaść” z listy projektów do realizacji w tym roku w związku z mniejszymi wpływami do budżetu z powodu pandemii koronawirusa – zastanawia się mama jednego z uczniów klasy drugiej.

Okazuje się jednak, że taki scenariusz nie był nawet rozważany przez miejskich urzędników, a sam plac jest obecnie na końcowym etapie projektowania. To dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy, bowiem „Pięćdziesiątka siódemka”, przekształcona kilka lat temu z gimnazjum, cieszy się coraz większą popularnością wśród rodziców. Obecnie uczy się w niej ponad 400 dzieci, z czego większość stanowią uczniowie klas 1-3. Tylko w tym roku naukę w SP nr 57 rozpoczęło 72 pierwszaków w trzech równoległych klasach.

– Umowa na zaprojektowanie i wykonanie placu zabaw wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem i bezpieczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 57 została zawarta 20 maja z firmą SIMBA s.c. Termin przedłożenia projektu został wyznaczony na 15 września, a wykonania placu – do 15 grudnia. To inwestycja realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a termin jej wykonania nie jest zagrożony. Roboty budowlane rozpoczną się niezwłocznie po przyjęciu projektu przez miasto – zapewnia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Wartość projektu realizowanego pod nazwą „Kolorowe marzenie dzieci” wynosi blisko 230 tys. zł.  Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here